هر برگ تسهیلات مسکن امروز نوسان را تجربه کردو امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت ۹۰ بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داد.

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

دوشنبه ۷ مردادماه، هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن نوسان قیمت را تجربه کرد

دوشنبه ۷ مردادماه، هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن نوسان قیمت را تجربه کرد ؛ بیشترین افزایش قیمت به امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت ۹۰ متعلق بود و هر برگه  با رشد ۳٫۳درصد، نرخ ۳۸۸هزارو ۶۸۲ ریال را ثبت کرد . از سوی دیگر بیشترین  افت قیمت را  امتیاز تسهیلات مسکن آذر   داشت که با کاهش۲ درصدی، به مبلغ  ۳۹۰ هزار و ۲۳۰ ریال رسید .

در معاملات امروز بازارهای  فرابورس ،۵۷ میلیون سهم و اوراق به ارزش ۳۹۰٫۰۶ میلیارد ریال در ۱۲هزارو ۲۶ دفعه توسط سهامداران دست به دست شد و شاخص فرابورس (آیفکس) با رشد ۰٫۱۸درصدی، ۱٫۱۳واحد افزایش یافت و به کانال ۶۱۶٫۵۴ واحد رسید.

در میان شرکت های فرابورسی ، بیشترین حجم معاملات به داد و ستد ۲۱٫۵میلیون سهم سرمایه گذاری مسکن شمال شرق به ارزش ۵۰٫۴ میلیارد ریال تعلق داشت و سرانجام قیمت پایانی هر سهم آن از رشد ۴٫۹درصدی برخوردار شد و به ۲۳۴۴ریال رسید. پس از آن ذوب آهن اصفهان با جابجایی ۱۳٫۹میلیون سهم به ارزش ۴۶٫۸میلیارد ریال در رده دوم قرار گرفت. هر چند سهام این شرکت هم با رشد ۴٫۵درصدی روبرو بود و هر سهم آن، نرخ ۳۳۵۶ریال را در در سیستم معاملات ثبت کرد. از سوی دیگر کمترین حجم معاملات را دو شرکت بازار پایه ای  بیمه ما و رهشاد سپاهان داشتند و هر کدام به ترتیب از حجم معامله ۱۰۰و ۳۵۵ سهم برخوردار شدند.

در معاملات بازار ابزارهای نوین مالی که هر برگه آن به ارزش یک میلیون ریال خرید و فروش می شود، بیشترین حجم مبادلات را اجاره مپنا ۳۲هزار و ۹۰برگه ،اجاره ماهان ۲، ۲۱ هزارو ۹۴۰ برگه و اجاره سامان۲۰هزار و ۷۰۰ برگه داشتند.

طبق پیام ناظر بازار،نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت لیزینگ ایران و شرق ، به منظور پرداخت سود علی الحساب سه ماهه اوراق در ۱۱مرداد، متوقف شد.همچنین نمادهای معاملاتی شرکت های قند شیروان، قوچان و بجنورد، بانک سرمایه و مرجان کار پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد، معامله شدند .


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ