هزینه رومینگی که حجاج باید بپردازند…

حجاج بیت‌الله الحرام می‌توانند در مدت پیش از سفر سرویس رومینگ تلفن همراه خود را از طریق اپراتور تلفن خود فعال کنند تا مشکل تماس از تلفنخانه‌ها و یا قطعی تماس با خانواده‌شان نداشته باشند.

به گزارش سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، همراه اول و ایرانسل اعلام کردند که روشن کردن گوشی با سیم‌کارت همراه اول در تمامی نقاط جهان رایگان است.

همراه اول همچنین تاکید کرده است که مکالمه با ایران ۷۰۰ تومان، دریافت مکالمه ۳۵۰ تومان، ارسال پیام کوتاه ۳۰۰ تومان و دریافت پیام کوتاه رایگان است.

پیش از این اعلام شده بود که هزینه مکالمات مشترکینی که از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌کنند، بر اساس تعرفه‌های کشور میزبان محاسبه می‌شود و چنانچه مشترک ایرانی، در کشوری به غیر از ایران، به برقراری تماس مبادرت ورزد، این نوع تماس، با تماس داخلی متفاوت بوده و با نرخ تماس بین‌الملل به مقصد ایران محاسبه خواهد شد.

شرکت ارتباطات سیار همچنین تاکید کرده است که بهتر است مشترکان به منظور جلوگیری از استفاده از رومینگ بین‌الملل و تحمیل هزینه اضافی، به روش زیر عمل کنند.

وضعیت منوی Network گوشی تلفن همراه خود را در حالت Manual قرار داده و IR-MCI یا IR-TCI را انتخاب کنید. با فعال‌سازی PINCODE و SECURITY CODE (قفل ایمنی) گوشی از سوء استفاده از تلفن در موارد مفقودی و یا سرقت تلفن همراه جلوگیری به عمل آورید.

روش شماره‌گیری در هنگام استفاده از سرویس رومینگ

موبایل ******** ۰۰۹۸

شماره ثابت (تهران) ******** ۰۰۹۸۲۱ است.

به گزارش ایسنا، هزینه هر دقیقه مکالمه حجاج با ایران از طریق سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل هم صرف نظر از اینکه از خدمات کدام یک از اپراتورهای عربستان استفاده می‌کنند ۶۹۸۹ریال، هزینه هر دقیقه مکالمه با داخل عربستان ۴۹۸۹ریال، هزینه هر دقیقه مکالمه دریافتی از ایران ۳۴۸۹ریال و بهای ارسال هر پیام کوتاه ۲۲۸۹ریال تعیین شده است. ضمن آنکه امکان استفاده از خدمات اینترنت همراه در صورت انتخاب اپراتور زین نیز برای مشترکین ایرانسل فراهم شده است.

روابط عمومی ایرانسل اعلام کرده است: کلیه مشترکین سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل زائر خانه خدا، باید برای اطمینان از فعال‌سازی رایگان خدمات رومینگ بین‌الملل برروی سیم‌کارت خود، حداقل ۲۴ ساعت قبل از خروج از کشور، کد دستوری #۱*۱۱۱* را از خط ایرانسل خویش شماره‌گیری کنند. مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل نیز، برای فعال سازی خدمات رومینگ، باید با شماره ۷۰۰ تماس بگیرند.

همچنین حجاج در صورت نیاز می‌توانند پس از فعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌الملل، با “مرکز خدمات مشترکین ویژه حجاج ایرانسل” به شماره ۷۱۱ و یا ۰۰۹۸۹۳۷۷۱۱۰۰۰۰ و همچنین نشانی پست الکترونیک haj@mtnirancell.ir تماس گرفته و سوالات و مشکلات احتمالی خود را با کارشناسان خدمات مشترکین ایرانسل مطرح و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند.

بنابر اعلام، شارژ سیم‌کارت‌های ایرانسل حجاج علاوه بر کارت شارژ، از طریق روش‌هایی نظیر شارژ اینترنتی از طریق بانک‌های طرف قرارداد، خرید اعتبار و شارژ مستقیم از وبسایت ایرانسل و کنترل حساب اینترنتی، شارژ مستقیم با تلفن همراه از طریق نشانی charge.irancell.ir ، نماینده ایرانسل مستقر در کشور عربستان، سرویس ارسال شارژ و همچنین سرویس خط به خط ممکن است. بنابر اعلام، استفاده از شارژ شگفت انگیز، در حالت رومینگ امکان‌پذیر نیست.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *