هزینه انتخابات نظام مهندسی ۲ میلیارد تومان است

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: هزینه برگزاری نهمین دوره انتخابات شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی حدود ۲ میلیارد تومان خواهد بود و رقم ۶.۵ میلیارد تومان تهمت و افترا است.

هزینه انتخابات نظام مهندسی ۲ میلیارد تومان است

به گزارش ممتاز نیوز، حمزه شکیب در جمع خبرنگاران درخصوص اخباری مبنی بر هزینه ۶.۵ میلیارد تومانی برگزاری انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان که روز ۲۲ اردیبهشت ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود اظهار کرد: انتظار ما این است که تهمت و افترا نزنید، حیف است. در این انتخابات ۵۰۰ نفر شرکت ندارند و با حضور ۳۸۳ نفر برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در انتخابات قبلی سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای هیات مدیره‌ها، بازرسان، شوراهای انتظامی، کمیته‌های چهارجانبه  به علاوه مهمانان ویژه دعوت می‌شدند. شاید آن موقع افراد به ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر می‌رسید. ما این بار گفتیم فقط اعضایی که حق رای دارند بیایند  و محدود کردیم که بر این اساس ۳۸۳ نفر حضور خواهند داشت. در صورت لزوم یک نفر اضافی هم با خودشان بیاورند.

سرپرست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه حق عضویت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی علی‌الحساب تعیین شده است گفت: این مبلغ قبلا در بودجه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که امسال با توجه به تورم ۴۰ درصد آن را به ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رساندیم که علی‌الحساب است.

شکیب تصریح کرد: هزینه برگزاری انتخابات ۲ میلیارد تومان می شود. در این هشت دوره فقط دو دوره انتخابات در تهران بوده و سایر ادوار در جاهای بی‌طرف برگزار شده که وابسته به هیچ استانی نباشد؛ زیرا در هر استانی انتخابات برگزار شود ممکن است از میزبانی، استفاده‌هایی صورت گیرد. همیشه مرسوم بوده در یک جایی باشد مثل منطقه آزاد باشد و عمدتا در کیش برگزار می‌شد. امسال هم با شرایط خاصی که حاکم است  و وضعیتی که داریم برای اینکه حاشیه‌ها را کم کنیم، انتخابات را به کیش بردیم.

بنابراین گزارش، انتخابات نهمین دوره شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور روز ۲۲ اریبهشت ماه ۱۴۰۱ در جزیره کیش برگزار می‌شود. برگزاری اجلاس سالیانه و انتخابات در دوره‌های قبلی که شائبه مخارج سنگینی را ایجاد می‌کرد معمولا خبرساز می‌شد. به طور مثال سال ۱۳۹۷ اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی ساختمان در هتل اسپیناس پالاس تهران به عنوان یکی از گرانترین هتلهای ایران با حضور حدود ۱۰۰۰ نفر برگزار شد که شایعه هزینه بیش از ۳ میلیارد تومانی آن (با توجه به شرایط آن دوره که هنوز اقتصاد ایران دچار تورم اخیر نشده بود) انتقاداتی را از سوی جامعه مهندسان کشور به همراه داشت.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *