هزینه بستری شدن در بیمارستان خصوصی

این خبر به نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

نکته جالب توجه در قیمت اتاق در بیمارستان های خصوصی این است که مسئولان هر بیمارستان بنابر صلاح دیدی که در نظر می گیرند، قیمت ها را تعیین کرده و هزینه هتلینگ را به بیمارانی که علاوه بر آن هزینه دارو، نگهداری، همراه بیمار را پرداخت می کنند، احتساب می کنند.

هزینه یک شب بستری در بیمارستان خصوصی تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. با این حال سکوت سنگین بین مدیران حوزه سلامت نظر همگان را جلب می کند.

به گزارش قدس آنلاین، همزمان با افزایش نرخ تعرفه‌های درمانی در کشور از سویی و افزایش هزینه تجهیزات پزشکی از سوی دیگر و عدم توجه مسئولان همه چیز دست به دست هم داده تا قیمت هتلینگ یا همان اقامت در بیمارستان ها نیز افزایش پیدا کند به گونه ای که این افزایش هزینه ها تحمیل بار هزینه های درمان بر بیماران را دو چندان می کند.
 
مسئولان در حالی از افزایش بیست درصدی نرخ تعرفه های درمان در سال جاری خبر می دهند که بیماران فقط این هزینه را پرداخت نمی کنند بلکه علاوه بر آن هزینه های بیمارستان، دارو و حتی اقامت در بیمارستان ها را نیز در وانفسای گرانی های مختلف پرداخت می کنند.
 
اگر از افزایش هزینه های درمانی در کشور گذر کنیم توجه ما به نرخ هتلینگ (اقامت) بیمارستان جلب می گردد که روندی رو به رشد را در نوسانات گرانی در کشور طی می کند، به طوری که با نگاهی گذری می بینیم که تعرفه های هتلینگ با افزایش چند برابری روبرو شده است.
 
این درحالی است که افزایش قیمت هتلینگ قرار بود با افزایشی مشابه با تعرفه های درمانی صورت پذیرد اما نه تنها این اتفاق روی نداد بلکه قیمت هتلینگ به نقل از مسئولان با افزایش هفتاد درصدی مواجه شد.
 
بر اساس آمار، قیمت هتلینگ بیمارستان ها طی هشت ماه قبل با رشد هفتاد درصدی مواجه شده است که طی این مدت دو بار تغییر تعرفه در خدمات درمانی رخ داده است.
 
در عین حال، نکته جالب توجه در قیمت اتاق در بیمارستان های خصوصی این است که مسئولان هر بیمارستان بنابر صلاح دیدی که در نظر می گیرند، قیمت ها را تعیین کرده و هزینه هتلینگ را به بیمارانی که علاوه بر آن هزینه دارو، نگهداری، همراه بیمار را پرداخت می کنند، احتساب می کنند.
 
در پرس و جویی گذرا ملاحظه می کنیم که حداقل هزینه هتلینگ در بخش خصوصی برای بیمارستان های درجه یک، در اتاق های یک تخته ۲۷۰ هزار تومان و در اتاق های دو تخته ۲۱۰ هزار تومان تعیین شده است.
 
هرچند مسئولان حوزه سلامت در سال جاری سعی در یکسان سازی نرخ تعرفه های دولتی و خصوصی داشتند اما نه تنها این امر رخ ندارد بلکه تعرفه های خصوصی چندین برابر تعرفه های دولتی شده که سبب امر نیز جز بی توجهی مسئولان به حوزه سلامت و درمان نیست.
 
با این حال در اینجا طبق جستجو از مسئولان بعضی بیمارستان های خصوصی هزینه اقامت (هتلینگ) را جویا شدیم که قیمت هتلینگ این مراکز درمانی به شرح زیر است:
 
بیمارستان لاله: اتاق یک تخته ۵۵۰ هزار و دو تخته ۴۰۰ هزار تومان
 
بیمارستان کیان: اتاق یک تخته ۳۱۳هزار و پانصد و دو تخته ۲۴۲ هزار
 
بیمارستان مادران: اتاق یک تخته ۵۲۴هزار و دو تخته ۱۸۷ هزار
 
بیمارستان مروستی: اتاق یک تخته ۲۷۰هزار و دوتخته ۲۱۰هزار
 
بیمارستان آتیه: اتاق یک تخته ۶۰۰ هزارو دو تخته ۲۵۵هزار تومان
 
بیمارستان پارس: اتاق یک تخته ۳۹۱ هزار و پانصد و دو تخته ۳۰۴ هزاروپانصد
 
بیمارستان پاسارگاد: اتاق یک تخته ۳۴۰هزارو دو اتاق دو تخته ۲۶۵هزار
 
بیمارستان پارسیان: اتاق یک تخته ۶۰۰ هزار و اتاق دو تخته ۳۵۰ هزار
 
بیمارستان بهمن: اتاق یک تخته ۵۴۰هزار و اتاق دو تخته ۲۸۰هزار
 
بیمارستان دی: اتاق یک تخته ۵۶۸ هزار و اتاق دو تخته ۴۲۰هزار
 
بیمارستان کسری: اتاق یک تخته ۵۶۰هزار و اتاق دو تخته ۳۰۴ هزار تومان
 
با این حال، هرچند دولت امسال برای هتلینگ (اقامت) بیمارستان های دولتی تعرفه ای را اعلام نکرده اما با نگاه به قیمت ها و افزایش هایی که توسط صاحبان بیمارستان ها روی داده می بینیم که مسئولان دولت و حوزه سلامت از این افزایش قیمت ها رضایت داشته و شکایتی از این امر ندارند.


سایت خبری تحلیلی نور نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
 1. يوسف عباسي گفت:

  هرشب ٧٢٠ هزار تومان

 2. رضا زاده گفت:

  واااااااااااااااای…. قیمت ها خیلی بالااااااست

 3. سارا گفت:

  اگر شرایط به همین صورت بماند و تعرفه های اعلام شده به جای مناسب تر شدن بالاتر برود پس بیمارانی که لازم است در بیمارستان
  خصوصی بستری شوند چه باید بکنند . چرا برای مسعولان فقط پول مهم شده تا جان مردم چرا با این همه گرانی و بدبختی کسی حز مسعولان سعی در بهبود هزینه های بیمارستان نمیکند اگر همین طور پیش برود بیمارستانهای خصوصی فقط برای کسانی است که پولشان از پارو بالا میرود و انهایی که وسعشان نمیرسد باید در بیمارستانهایی که هیچ رسیدگی مناسبی ندارند جان دهند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *