هزینه سالانه حوادث رانندگی در کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان است

۰۹م اسفند ،

لنکرانی:

هزینه سالانه حوادث رانندگی در کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان است

وزیر اسبق بهداشت گفت: یک بسیج تبلیغاتی و آموزشی را برائ کاهش حوادث ترافیکی در استان فارس و کشور دنبال می‌کنیم.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از ایسنا، کامران باقری‌لنکرانی در سومین سمینار بین‌المللی کاهش بار سوانح ترافیکی، افزود: اصلی‌ترین هدف از برپایی این سمینار، تکرار اهمیت این حوادث و معطوف کردن توجه به لزوم کاهش آن است.

وی بخش اعظمی از موضوع کاهش بار حوادث جاده‌ای و ترافیکی را توجه به مباحث فرهنگی دانست و تاکید کرد: باید برائ فرهنگ ترافیکی مطلوب تلاش کنیم و این نیازمند پژوهش‌های کاربردی است.

لنکرانی با تاکید بر لزوم انجام پژوهش‌های کاربردی، گفت: این پژوهش‌ها دستگاه‌های مختلف در کشور ما را قادر می‌کند تا زمینه‌ای فراهم برائ مستندتر کردن سیاست‌های شهری و ترافیکی فراهم کنیم.

رییس مرکز تحقیقات سلامت فارس تغییر رفتار را نیازمند اقدامات ویژه، عالمانه و مدبرانه دانست و با اشاره به راه‌اندازی نرم‌افزار آمار حوادث ترافیکی در استان فارس، گفت: انجام این کار در بخش عملیاتی بیش از ۷۰ میلیون تومان هزینه داشته است، اگرچه هزینه‌ای بابت حق‌التحقیق پرداخت نکرده‌ایم.

لنکرانی با بیان اینکه توسعه شهر نیازمند تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی دارد، لزوم تشویق علاقه‌مندان به پژوهش را یادآور و متذکر شد: پژوهش‌ها و اقدامات اگر عالمانه و مدبرانه نباشد، اثری کوتاه مدت و حداکثر دوماهه دارد و اثرگذاری آن در این دو ماه هم بیش از ۱۰ تا ۱۲ درصد نیست، ما نیازمند پژوهش‌ها و اقداماتی هستیم کە اثرگذاری درازمدت داشته باشد.

وی افزود: هزینه سالانه حوادث رانندگی در کشور ۱۸ هزار میلیارد تومان است و سالانه بیش از ۷۰۰ هزار نفر به سبب حوادث رانندگی مصدوم و از این میزان ۱۵ درصد معلول می‌شوند.

به گفته این مقام مسئول بیشترین تعداد مرگ و میر حوادث ترافیکی در سنین ۲۰ تا ۴۰ حادث می‌شود و آمار مرگ و میر ناشی از حوادث در کل جهان سالانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است.

لنکرانی خاطرنشان کرد: ۲۵۰ هزار نفر از کودکان و دانش آموزان دوره دبستان سالانه به سبب بروز سوانح ترافیکی جان خود را از دست می‌دهند.

چهارشنبه ۹ اسفند   ۱۷:۳۴

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ