هزینه سفر به عتبات عالیات برای ثبت نام مهر ۱۴۰۰

با توجه به آغاز ثبت نام سفر به عتبات عالیات از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰،۶،۲۲ به اطلاع میرساند هزینه جدید سفر زمینی به کربلا در سال ۱۴۰۰ چیزی حدود ۴ میلیون تومان و همچنین قیمت بلیط هواپیما نیز برای سفر هوایی به عتبات عالیات با نرخ نزدیک به ۶ میلیون تومان است. سازمان حج و زیارت نیز در این خصوص گفت: ما سعی داریم علی رغم وجود نوسانات قیمت ارز، هزینه سفر به عتبات را کاهش دهیم.

با این وجود، به نظر می‌رسد سازمان حج و زیارت درصدد کاهش هزینه‌های سفر به عتبات است تا بتواند هزینه این سفر را به ۱۰ میلیون تومان برساند. این در حالی است که کاروان‌های غیرمجاز اکنون با هزینه‌های ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان زائران را به عتبات اعزام می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، مشتاقان سفر زیارتی عتبات عالیات برای ثبت نام اعزام های ۲۸ شهریور لغایت ۱۰ مهرماه سال ۱۴۰۰ می توانند از طریق سامانه سماح به آدرس samah.haj.ir برای این سفر معنوی ثبت نام نمایند.

هزینه ثبت نام در سامانه سماح که مربوط به بیمه و صدور روادید می باشد جمعاً مبلغ ۶۵۰٫۰۰۰ ریال (شصت و پنج هزار تومان) می باشد.

در خصوص هزینه سفر هوایی و زمینی به عتبات، به اطلاع میرساند هزینه سفر به عتبات به صورت هوایی تقریبا ۱۰ میلیون تومان است. همچنین هزینه این سفر به صورت زمینی از ۴ تا ۵ میلیون تومان متغیر است.

با توجه به افزایش نرخ ارز، هزینه جدید سفر به عتبات عالیات هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است.

البته پیش از ثبت نام اولیه و قرعه کشی زائران انجام شده سایت برای ثبت‌نام اعزام بسته شده بود، که از امروز ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ سایت باز شده است.

روابط عمومی سازمان حج و زیارت استان با بیان اینکه سفرهای هوایی بر اساس کیفیت هتل‌ها متفاوت است، تصریح کرد: هزینه سفر هوایی حداقل ۱۰ میلیون تومان است.

این هزینه بر اساس ارز آزاد محاسبه شده و به صورت علی‌الحساب از زائران گرفته میشود و امکان اینکه بر اساس نرخ روزانه اضافه شود هست.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. مریم گفت:

    توروخداکاری کنید واس این قیمت خییییلی زیاد
    بخداماحالاقبل سفر بجای حس روحانی باید فکرهزینه سفرباشیم بخداخییلی زیاده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ