هزینه یک شب اقامت در بلندترین برج جهان

هزینه‌ی اقامت در برج خلیفه (برج دبی) هر شبانه‌روز بیش از ۷۵۰هزار تومان است.
 
به گزارش ایسنا در دبی، هزینه‌ی یک شب اقامت در بزرگ‌ترین برج جهان (برج خلیفه) در شیخ‌نشین دبی ۱۶۳۰ درهم (نزدیک به ۷۵۰هزار تومان) است. این هزینه برای یک اتاق لوکس با تمام تجهیزات در نظر گرفته شده است.
 
همچنین اجاره‌ی یک اتاق لوکس در برج خلیفه به‌مدت یک‌سال به حدود ۱۸۰هزار درهم می‌رسد.

برج خلیفه یا برج دبی نام آسمان‌خراشی است که در شهر دبی و در امارات متحدهٔ عربی قرار دارد. این برج با ۱۶۳ طبقه قابل استفاده و ۸۲۸ متر ارتفاع، در حال حاضر بلندترین سازه و آسمان‌خراش ساخته شده به دست انسان است. ساخت این برج از ژانویه‌ی ۲۰۰۴ (۱۳۸۲ ه.ش) آغاز شد و در روز چهارم ژانویهٔ ۲۰۱۰ (۱۴ دی ۱۳۸۸) گشایش یافت.

برج خلیفه در ابتدا با نام “برج دبی” شناخته می‌شد اما در روز افتتاحیه توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نام آن به افتخار حاکم امارات، خلیفه بن زاید آل نهیان‎، به «برج خلیفه» تغییر کرد.

برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیه‌ی برج واقع است.

طراحی این برج اثر شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل (SOM) و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل Hymenocallis است.


JazabNews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *