هشدار:پشت نوشابه ها را بخوانید!

۳۰اردیبهشت،

بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی است، که سبب تجمع غیرطبیعی اسید آمینه در بدن کودک می گردد و ممکن است سبب عقب ماندگی مغز کودک شود.

ممتازنیوز: پزشکان به اشخاص اخطار می دهند تا چنانچه مبتلا به انواع خاصی از بیماری ها می باشند، حتما قبل از مصرف نوشابه اطلاعات مندرج در آن را بخوانند.

به گزارشممتازنیوز، یکی از گونه های بیماری که بویژه فرد مبتلا به آن نباید نوشابه بدون قند به سبب نوع خاص شیرین کننده موجود در آن را بنوشند بیماری فینل کتونوری است.

گفتنی است، بیماری فنیل کتونوری یک نقص متابولیکی مادرزادی است، که سبب تجمع غیرطبیعی اسید آمینه در بدن کودک می گردد و ممکن است سبب عقب ماندگی مغز کودک شود.

بررسی ها نشان می دهد که بایستی این بیماری را سریع تشخیص داد و چنانچه این اتفاق بیفتد مشکل خاصی برائ رشد مغزی کودک رخ نمی دهد و رشد طبیعی خود را خواهد داشت.

یکی از نشانه های بارز این بیماری روشن شدن رنگ موهای سر و چشم در کودک است و اصولا پیشنهاد می گردد تا چنانچه والدینی، کودکی با موها و چشم روشن دارند حتما یک آزمایش خون برائ اطمینان از سلامت کودک از لحاظ این بیماری انجام دهند.

تغذیه برائ کودک مبتلا به فنیل کتونوری بسیار اهمیت دارد و در اثر مراعات رژیم غذایی سالم می توانند طول عمر طبیعی و بهره هوشی کافی داشته باشند.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ