هشدار اتحادیه اروپا به گوگل

رگولاتورهای اتحادیه اروپا به گوگل هشدار دادند که باید دست از انحصارطلبی در تمامی زمینه های کاری خود بردارد و رفتاری رقابتی را در پیش بگیرد.

به گزارش سه نسل به نقل از فارس ، این رگولاتورها به گوگل هشدار دادند که اگر در عملکرد خود تجدیدنظر نکند با مجازات های سنگین روبرو می شود.

رقبای مختلف گوگل در کشورهای اروپایی این شرکت را به انحصارطلبی تجاری متهم کرده و از آن شکایت کرده اند. حال گوگل باید ثابت کند که در کلیه حوزه های فعالیت و بر روی تمامی پلاتفورم ها اعم از رایانه ها، تبلت ها، وسایل الکترونیک همراه و … رفتاری رقابتی را در پیش گرفته است.

به گزارش رویترز، اگر گوگل نتواند شواهدی اقناع کننده را در این زمینه ها ارائه کند، حتی ممکن است بخشی از بازارهای اروپایی خود از دست بدهد و برای فروش محصولات با مشکلاتی مواجه شود. جریمه مالی گوگل در این زمینه ممکن است حتی به ۴ میلیارد دلار برسد.

اتهام اصلی گوگل در اروپا آن است که از سرویس های مختلف خود برای بسط تسلط خود بر بازار خدمات همراه سوءاستفاده می کند و بدون اجازه برخی سرویس های ارائه دهنده خدمات مسافرتی و تفریحی محتوای موجود در آنها را در سایت های وابسته به خود کپی می کند.


جدیدترین مقاله های آی تی و موبایل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ