هشدار جامعه اصناف سینمایی نسبت به روند بازگشایی خانه سینما

۲۱اردیبهشت،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن کامل اطلاعیه جامعه اصناف سینمایی بدین شرح است:

«بیش از یک سال و نیم است که جامعه اصناف سینمایی ایران متحمل شرایط نابسامان و قربانی سیاست های زیانبار مدیریت دولتی سینما بوده است .
اخیراً ریاست سازمان سینمایی طی حکمی معاونت آن سازمان را مأمور تشکیل هیأت بازگشایی خانه سینما کرده ؛ در حالی که در اساسنامه خانه سینما چنین هیأتی پیش بینی نشده است و تنها مرجع اداره امور خانه سینما ، هیأت مدیره آن است .
هشدار می دهیم شیوه ای که از سوی سازمان سینمایی در پیش گرفته شده است با نادیده گرفتن مبانی حقوقی و قانونی به خسارت های بیشتر به جامعه اصناف سینمای ایران منجر خواهد شد . هیأت موسوم به «بازگشایی» به هیچوجه شأن قانونی ندارد و هر اقدامی که توسط این هیأت انجام گیرد مورد قبول اعضای خانه سینما نخواهد بود .
مصرانه از هیأت مدیره قانونی خانه سینما می خواهیم در اسرع وقت با فراخوان مجمع عمومی فوق العاده طبق تشریفات پیش بینی شده در اساسنامه خانه سینما ، اصلاحات پیشنهادی هیات هفت نفره را در مجمع عمومی طرح و پیگیری کند .
همچنین پیشنهاد می کنیم مدیریت خانه سینما پیگیری این اقدام خلاف قانون سازمان سینمایی را از طریق مراجع قانونی و قضایی در دستور کار خود قرار دهد.»

انجمن بازیگران، انجمن منشیان صحنه، انجمن منتقدین و نویسندگان سینمایی، انجمن فیلم کوتاه، انجمن جلوه های ویژه، شورای عالی تهیه کنندگان، کانون تدوین گران سینمای ایران،انجمن مدیران سالن‌های سینما،انجمن سینمایی فیلم انیمیشن،کانون دستیاران فیلمبردار، انجمن صدای سینمای ایران، انجمن مستند سازان،انجمن طراحان فیلم، کانون دستیاران کارگردان و برنامه ریزان، انجمن طراحان فنی و مجریان صحنه، کانون فیلمنامه نویسان، انجمن عکاسان، کانون کارگردانان، انجمن فیلمبرداران، کانون مدرسانی ایرانی سینما، انجمن کارکنان لابراتوار، کانون آهنگسازان، انجمن گویندگان و انجمن تهیه کنندگان مستند، ۲۴ صنفی می باشند که این اطلاعیه را صادر کرده‌اند.

۵۷۵۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ