هشدار جلیلی به کشورهای غربی

جام جم آنلاین: نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با ارسال نامه‌ای خطاب به «کاترین اشتون» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی و هماهنگ کننده گفت‌وگوهای ۱+۵ با ایران نسبت به پیامدهای دوری از منطق در گفت‌وگوها و بکارگیری ابزارهای غیر سازنده به کشورهای غربی هشدار داد.

سعید جلیلی در این نامه که پنجشنبه شب انتشار یافت، با اشاره به مبانی استدلالی و منطقی پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران و نیز ارزیابی مستدل و دقیق پیشنهاد ۱ + ۵ در گفت‌وگوهای مسکو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی دارد به سهم خود در ابتکار عمل‌هایی که بتواند گفت‌وگوهایی موفق و روبه جلو را رقم بزند، کماکان مشارکت نماید.

وی با ارزیابی روند گفت‌وگوهای استانبول، بغداد و مسکو تصریح کرد که استمرار گفت‌وگوهای موفق و روبه جلو صرفا در شرایطی ممکن است که در چارچوب راهبرد همکاری و در پی ایجاد اعتماد ملت ایران باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به انتظار ملت ایران برای واکنش مناسب در قبال رویکرد غیر سازنده طرف غربی هشدار داد، مسوولیت هرگونه لطمه به روند سازنده گفت‌وگوها متوجه طرفی است که ابزارهای غیرمشروع را جایگزین منطق در گفت‌وگوها می‌کند. (ایرنا)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ