هشدار رئیس جمهور کره جنوبی به پیونگ‌یانگ درباره برنامه اتمی‌اش

رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (شنبه) هشدار داد، اگر کره شمالی تلاش کند تا از تسلیحات اتمی‌اش استفاده کند، با پاسخ کوبنده و قاطعانه‌ای از سوی سئول و واشنگتن مواجه خواهد شد.

هشدار رئیس جمهور کره جنوبی به پیونگ‌یانگ درباره برنامه اتمی‌اش

به گزارش ممتاز نیوز، یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی در جریان سخنرانی در هفتاد و چهارمین سالروز نیروهای مسلح این کشور قانون اخیر کره شمالی را که خود را “کشور دارای سلاح هسته‌ای” اعلام می‌کند، تهدیدی برای بقا و شکوفایی کره جنوبی خواند و بار دیگر خواستار خلع سلاح هسته‌ای کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شد.

وی افزود: توسعه تسلیحات اتمی کره شمالی زندگی در کره شمالی را بیش از پیش دشوار کرده است. دولت پیونگ‌یانگ باید تصمیم بگیرد که به خاطر صلح واقعی و رفاه متقابل در شبه جزیره گزینه کره خلع تسلیحات اتمی را انتخاب کند.

یون سوک یول همچنین بر ائتلاف کره جنوبی-آمریکا تاکید کرد و متعهد شد که در صورت نیاز هر دو طرف به طور جدی به تهدیدات و اقدامات جدی کره شمالی پاسخ خواهند داد.

وی افزود: دولت کره جنوبی توانایی‌های نظارتی و شناسایی و همچنین توانایی های حمله به کره شمالی را تقویت خواهد کرد.

ارتش کره جنوبی اوایل امروز اعلام کرد که کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریا در سواحل شرقی شلیک کرد که چهارمین پرتاب پیونگ یانگ در یک هفته اخیر است.

کمی پس از این پرتاب، کره جنوبی نشست فوق‌العاده شورای امنیت ملی را برگزار کرد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.