هشدار رخنه هرزنامه در ای‌میل‌ها

چند روزی است که کاربران در میان ای‌میل‌های خود در یاهو با لینک http://www.panews15.net/biz/?news=1453712 مواجه می‌شوند که آنها را به سمت سایتی هدایت می‌کند که عنوان آن در صفحه اصلی شرح چگونگی درآمدزایی یک زن از خانه در شرایط رکود اقتصادی موجود است.

به گزارش ایتنا به نقل از ایسنا، این هرزنامه که در حال شیوع از طریق ای‌میل‌ها بویژه ای‌میل‌های یاهو بوده و در میان کاربران ایرانی هم به سرعت در حال گسترش است، کاربران را به سایت راه‌های درآمدزایی از محیط خانه را برای افرادی که در شرایط رکود شغل خود را از دست داده‌اند، هدایت می‌کند. ضمن آن‌که با هر کلیک کاربر بر این لینک، این هرزنامه به صورت خودکار برای تمامی مخاطبان آن پست الکترونیک نیز ارسال می‌شود.

گذشته از محتوای تبلیغی این ضمیمه، تحلیلگران شرکت مک‌آفی از وجود خطرات امنیتی بالقوه‌ای در این سایت خبر داده و هشدار داده‌اند که کاربران باید از این سایت با احتیاط بیش‌تری استفاده کنند.

بنا بر اعلام شرکت امنیتی مک‌آفی این سایت از طریق ای‌میل هرزنامه ترویج پیدا می‌کند.

از مشخصات سایت panews15.net می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این سایت در نشانی پروتکل (ip ۹۱.۱۲۱.۱۵۹.۷۰) قرار گرفته و توسط الگا گلوبوا (olga golubeva) در ۱۲ آوریل ۲۰۱۲ به ثبت رسید. panews15.net سایتی است که ۱۱ روز از ایجاد آن می‌گذرد و رتبه آن در جهان از حیث تعداد بازدیدکننده، میزان ۴۶,۴۳۵ است که به معنای آن است که این وب‌سایت شمار زیادی بازدیدکننده یعنی در حدود ۲۸۹۸ در روز دارد.

در حال حاضر این سایت به بیش از ۱.۰۱ گیگا بایت پهنای باند در روز نیاز دارد و سرور آن در فرانسه قرار گرفته است.
 

اخبار اخبار IT

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.