هشدار روسیه به اسرائیل درباره حمله به ایران

صفحه اصلی » خبر » سیاسی » هشدار روسیه به اسرائیل درباره حمله به ایران

ایسنا: روسیه بار دیگر به رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران به شدت هشدار داد و اعلام کرد که مسکو هیچگونه مدرکی که نشان دهد ایران برنامه هسته‌ ای را با اهداف نظامی دنبال می کند، مشاهده نکرده است. خبرگزاری رویترز گزارش داد، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، روز پنجشنبه در مصاحبه با […]

حمله به ایران

ایسنا: روسیه بار دیگر به رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران به شدت هشدار داد و اعلام کرد که مسکو هیچگونه مدرکی که نشان دهد ایران برنامه هسته‌ ای را با اهداف نظامی دنبال می کند، مشاهده نکرده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرگزاری اینترفکس گفت: ما به آنهایی که با راه‌حل های نظامی بیگانه نیستند یا آنهایی که دست کم به طور جدی درباره چنین راه‌هایی حرف می‌زنند هشدار می‌دهیم که چنین اقدامی زیان‌آور و به معنای واقعی کلمه برای ثبات منطقه فاجعه بار خواهد بود و شوک‌های بزرگی به حوزه‌های امنیتی و اقتصادی وارد خواهد کرد که انعکاس آن بسیار فراتر از مرزهای منطقه خاورمیانه خواهد رفت.

رویترز افزود: مقامات روسی در گذشته نیز هشدارهایی مشابه را داده‌اند اما اظهارات ریابکوف ظاهرا بر نگرانی مسکو از احتمال حمله اسراییل به تاسیسات هسته‌یی ایران تاکید دارد.

ریابکوف گفت که هیچ نشانه‌ای مبنی بر نظامی بودن برنامه هسته‌‌یی ایران وجود ندارد و عنوان کرد که نظارت آژانس هسته‌یی سازمان ملل تضمین آن است.

معاون وزارت خارجه روسیه گفت: ما همانند گذشته هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه در برنامه هسته‌یی ایران بعد نظامی وجود دارد، نمی بینیم. هیچ نشانه‌ای.

ریابکوف افزود: ما چیزی متفاوت را مشاهده می‌کنیم و آن این است که در ایران موادی هسته‌یی وجود دارد که تحت کنترل بازرسان و متخصصین آژانس بین المللی انرژی اتمی است. این مواد هسته‌‌یی به سوی مصارف نظامی منحرف نشده‌اند و این چیزی است که آژانس به طور رسمی آن را تایید کرده‌ است.

این دیپلمات روس هم چنین بار دیگر به انتقاد از تحریم‌های یک جانبه علیه ایران پرداخت.

بر اساس گزارش اینترفکس، این مقام روس همچنین گفت که تحریم‌های یکجانبه آمریکا مغایر با قوانین بین‌المللی است و تاکید کرد: ما نمی‌توانیم با اعمال فرامرزی قوانین آمریکا موافقت کنیم. از نظر ما چنین روش‌هایی نقض فاحش اصول و قواعد بین‌المللی است.

ریابکوف با با تاکید بر لزوم پایبندی اعضای سازمان ملل به منشور افزود: فقط زمانی که تهدیدی فوری متوجه صلح و امنیت جهانی باشد، می‌توان به بند هفتم منشور که به اقدامات تحریمی می‌پردازد، متوسل شد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم همکاری فعال ایران با آژانس برای احیای اعتماد جامعه جهانی گفت: کارهای زیادی است که باید انجام شود.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین گفت که کشورش خواهان پیشرفت در گفت‌وگوی ایران با گروه موسوم به ۱+۵ (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین، آلمان) است و با اشاره به آخرین دور این مذاکرات که در مسکو بزگرار شد، گفت که روسیه به طور فعال در این مذاکرات شرکت کرده است.

وی افزود که پس از نشست مسکو تماس‌ها قطع نشده و در سطوح دیگر ادامه یافته است اما «با این حال این تلاش‌ها باید تشدید شود» زیرا «اگر تغییر مطلوبی در این وضعیت حاصل نشود، بار دیگر منجر به افرایش تنش‌ها خواهد شد.»

 راستی … اگر قسمتی از زندگی تون رو ممتازنیوز تشکیل میده , بهتون توصیه میکنم تولبار ممتازنیوز رو حتما نصب کنید [نصب تولبار] 

کلیدواژه ها: اسرائیل،حمله به ایران،روسیه


ممتازنیوز پایگاه اطلاع رسانی علمی , فرهنگی , هنری و تفریحی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ