هشدار مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها درباره تعرض به مسجدالأقصی

به دنبال آمادگی صهیونیست‌های تندرو برای تعرض به مسجدالأقصی، گروه‌های مقاومت فلسطین و در رأس آنها جنبش جهاد اسلامی و حماس به دولت رژیم صهیونیستی درباره این اقدام احتمالی هشدار دادند. این اقدام صهیونیست‌ها واکنش مصر و اردن را نیز به همراه داشته است.

هشدار مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها درباره تعرض به مسجدالأقصی

به گزارش ممتاز نیوز، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای در واکنش به فراخوان صهیونیست‌های تندرو برای هتک حرمت مسجدالأقصی به مناسبت آنچه دولت رژیم صهیونیستی سالروز “استقلال” می‌خواند نسبت به تعرض یهودیان تندرو و نظامیان رژیم اشغالگر به این مکان مقدس هشدار داد.

حماس در این بیانیه تاکد کرد که چنین اقدامی بازی با آتش است و مسئولیت تمامی پیامدهای آن متوجه دولت رژیم صهیونیستی است.

این جنبش همچنین اعلام کرد که تعرض به مسجدالاقصی، منطقه را به سمت درگیری دیگری پیش می‌برد.

جنبش حماس در ادامه همه فلسطینی‌ها به ویژه ساکنان قدس اشغالی را به حضور گسترده در مسجدالاقصی برای دفاع از آن در مقابل صهیونیست‌ها فراخواند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای نیز نسبت به تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی هشدار داد.

این جنبش در بیانیه خود تاکید کرد که هرگز نباید در برابر این اقدام خطرناک سکوت کرد.

در این باره طارق عزالدین، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در کرانه باختری تاکید کرد که روزهای سرنوشت‌ساز و مهمی پیش روی فلسطینی‌ها است و همه بر سر دو راهی قرار دارند و دولت رژیم صهیونیستی مسئول هرگونه تنش و انفجار اوضاع در اراضی اشغالی و قدس است.

وی گفت که ملت و مقاومت فلسطین به دفاع از مقدسات فلسطین ادامه می‌دهند و هرگز اجازه تعرض و بی‌احترامی شهرک‌نشینان به مسجدالاقصی را نمی‌دهند.

عزالدین ادامه داد: قدس محور نزاع با دشمن صهیونیستی است و این رژیم به دنبال یهودی‌سازی آن است.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین هم در واکنش به تصمیم صهیونیست‌ها برای تعرض به مسجدالاقصی فلسطینی‌ها را به رویارویی با اشغالگران اسرائیلی فراخواند.

این جبهه تاکید کرد که تعرض به مسجدالاقصی، خشم سراسری ملت فلسطین و امت عربی را به دنبال خواهد داشت.

جنبش فتح نیز در بیانیه‌ای برای مقابله با تهاجمات برنامه ریزی شده شهرک نشینان صهیونیست، خواستار بسیج عمومی و حضور گسترده در قدس اشغالی و مسجدالأقصی طی امروز (پنجشنبه) شد.

در بیانیه فتح تاکید شده است: با تمام ابزارهای موجود که توسط قوانین بین‌المللی در برابر استعمار شهرک‌نشینان صهیونیست تضمین شده است، به مقابله با تجاوزات اسرائیل به شهر قدس، جنین و تمامی مناطق فلسطین ادامه خواهیم داد.

این هشدارها پس از آن مطرح شد که گروهی از شهرک نشینان صهیونیست تندرو خواستار یورش به مسجدالأقصی به مناسبت آنچه رژیم اشغالگر روز “استقلال” می‌خواند، شدند.

همچنین صهیونیست‌ها در اقدامی حرم ابراهیمی را بسته و اقدام به نصب پرچم رژیم صهیونیستی بر روی دیوارهای آن کردند.

در همین حال، خبرنگار الجزیره در قدس اعلام کرد که در ساعات اولیه صبح امروز سه گروه از شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان ارتش رژیم اشغالگر اقدام به تعرض به مسجدالأقصی کردند.

این اقدام صهیونیست‌ها و همچنین فراخوان آنها برای تعرض به مسجدالأقصی واکنش اردن را نیز که تولیت اماکن مقدس فلسطین را بر عهده دارد، به همراه داشت.

محمد خلایله، وزیر اوقاف اردن نسبت به تعرض شهرک‌نشینان تندرو یهودی به مسجد الاقصی هشدار داد و تاکید کرد که چنین اقدامی ممکن است منطقه را به جنگ و نزاع‌هایی خطرناک بکشاند.

خلایله گفت که رژیم صهیونیستی باید سد راه چنین اقدامی شود؛ چراکه این اقدامات ممکن است منطقه را به سمت تنش و ناامنی بیشتر پیش ببرد و احساسات مسلمانان را تحریک کند.

وی تاکید کرد مسجدالاقصی تنها متعلق به مسلمانان و محل عبادت آنان است.

محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر نیز در این باره تاکید کرد که تصمیم اشغالگران برای برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی در حرم ابراهیمی و خواندن سرود این رژیم، تجاوزی آشکار علیه این مسجد و تحریک خطرناک احساسات مسلمانان جهان است.

وی گفت که این اقدام تنها در راستای خدمت به خواسته‌ها و منافع گروهک‌های تندرو است و به صلح جهانی و گفتگوی ادیان و تمدن‌ها ضربه خواهد زد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ