هشدار نسبت به گران‌فروشی در بازار خودرو

۲۰فروردین۱۳،

هشدار نسبت به گران‌فروشی در بازار خودرو

با وجود کاهش قابل توجه قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد، بعضی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان این محصولات را به نرخی بالاتر از قیمت‌های روز بازار عرضه می‌کنند.

 

به نقل از ایستا، ددر حدود دو ماه اخیر روند قیمتی خودروهای پر تیراژ داخلی در بازار آزاد نزولی بوده است. سبب اصلی این موضوع نیز توقف خرید خودرو از سوی مصرف‌کنندگان به امید تحقق وعده‌های داده شده برائ کاهش قیمت‌های رسمی خودروها است.

حدود یک ماه پیش رییس‌جمهوری در یک برنامه زنده تلویزیونی از خودروسازان خواست قیمت محصولات خودرا کاهش دهند. البته اگرچه خودروسازان کاهش جزئی را در نرخ محصولات خود اعمال کردند اما از نظر کارشناسان و منتقدان این میزان کاهش قیمت کافی نبوده است.

در نتیجه این شرایط مصرف‌کنندگان نیز در دو ماهه اخیر از بازار خودرو قهر کرده و در انتظار تحقق وعده‌های داده شده برائ کاهش قیمت‌ها می باشند. نتیجه این وضعیت رکود گسترده در بازار خودرو و کمتر شدن قیمت بازار بسیاری از خودروها نسبت به قیمت‌های رسمی تعیین شده از سوی خودروسازان است.

در چنین شرایطی که به سبب رکود بازار و نبود مشتری، بعضی از فروشندگان سعی می‌کنند حتی با ارائه تخفیف خودروهای خود را به فروش برسانند بعضی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان این محصولات را به نرخی بالاتر از قیمت‌های روز بازار عرضه می‌کنند.

به عنوان مثال در شرایطی که قیمت سایپا ۱۳۱SL در بازار آزاد حدود ۱۴ میلیون تومان است بعضی از فروشندگان قیمت این محصول را ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عنوان می‌کنند. اگرچه قیمت تیبا نیز به حدود ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش یافته اما قیمت این خودرو از سوی بعضی فروشندگان ۲۰ میلیون تومان عنوان می‌شود.

در این شرایط مصرف‌کنندگان در صورت نیاز به خرید این محصولات باید از نمایندگی‌های فروش مختلف قیمت خودروی مدنظر خود را استعلام کرده و پس از آن این محصولات را به کمترین نرخ ممکن خریداری کنند.

چهارشنبه ۲۱ فروردین   ۱:۴۴

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ