هشدار نسبت به بارش تگرگ، آب گرفتگی معابر و وارد شدن خسارت در حداقل ۶ استان کشور

۲۹ آبان ،

1-36.JPG

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی نسبت به بارش تگرگ، آب گرفتگی معابر و وارد شدن خسارت در حداقل ۶ استان کشور اخطار داد.

مهندس عبدالرضا امیدوار شهری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز سه‌شنبه بارش متناوب در استانهای اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، کردستان، همدان، کرمانشاه، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم و شمال سمنان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: همچنین طی روز سه‌شنبه بارش باران با رعد و برق، وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و وارد شدن خسارت در بعضی نقاط استان‌های مذکور پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در صبح چهارشنبه به مناطق شرقی استان هرمزگان محدود می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان این که طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خلیج‌فارس و شرق تنگه هرمز مواج است خاطرنشان کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا در استان‌های واقع در جنوب، شرق و جنوب شرق کشور بین ۳ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

وی به ایسنا گفت: همچنین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی حاکیست در روز سه‌شنبه آسمان تهران ابری در پاره‌ای نقاط با بارش پراکنده گاهی وزش باد در ارتفاعات بارش برف و بتدریج کاهش ابر خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۶ و ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز چهارشنبه آسمان پایتخت کمی تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۵ و ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *