هشدار هایی برای خانم های باردار

مرداد ۱۳۹۹

ماه ها ی آخر بارداری از اهمیت بسیاری برخوردار است و خانم های باردار در صورت ملاحظه هر گونه علائم غیر طبیعی باید به پزشک مراجعه کنند.

دکتر زهرا رمضانی، متخصص زنان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: خانم های باردار از اول دوران بارداری باید زیر نظر پزشک متخصص زنان باشند و به صورت تکرار معاینات و رجوع به متخصص را برای سلامتی خود و جنین انجام دهند.

وی ادامه داد:خانم های باردار تا هفته ۲۸ حاملگی باید هر ماه به دکتر مراجعه بین هفته های ۲۸ تا ۳۶ هفته یکبار و از هفته ی ۳۶به بعد هر هفته  باید مراجعه کرد.

رمضانی عنوان کرد:اخانم هایی که حاملگی های عادی دارند باید طبق هفته های گفته شده مراجعت کنند ولی خانم هایی که دارای حاملگی های پر خطر می باشند باید تعداد هفته های مراجعه به دکتر را نصف کنند.

وی خاطر نشان کرد:در ماه های آخر بارداری خانم های حامله باید مواظبت بیشتری نسبت به ماه های قبل برای سلامتی خود و جنین نشان دهند اگر خانم های باردار علائمی مانند درد،‌ خونریزی،‌ آبریزش و همچنین اگر حرکت جنین کمتر از قبل شده است و یا تاری دید،‌سر درد و درد سر دل و یا ادم شدید دارند حتما باید به دکتر مراجعه کرده چون علائم خطرناکی می باشند.

رمضانی تصریح کرد:البته ادم در بیشتر خانم های باردار وجود دارد که از آن شاکی می باشند.

وی پیشنهاد کرد: خانم ها به خصوص کسانی که اول حاملگی را تجربه می کنند در تمام دوران بارداری به خصوص ۳ ماهه اول و‌ آخر بارداری باید توجه بسیاری به تمام علایمی که ایجاد می گردد از خود نشان داده  و زیر نظر پزشک دوران بارداری را طی کنند./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ