هفته فیلم ایران دهه فجر در بلگراد برگزار می‌شود

گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

با توافق رایزنی فرهنگی ایران در صربستان و موزه سینمای بلگراد

محمود شالوئی؛ رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در بلگراد طی دیداری با رادوسلاو زلنوویچ رئیس موزه سینمایی بلگراد (یوگوسلونسکا کینوتکا)که به عنوان غنی ترین موزه سینمایی اروپا مشهور است، برای برپایی هفته فیلم ایران در صربستان در دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی، گفت وگو و توافق کردند.

به گزارش هنرآنلاین؛ بر اساس این تفاهم مقرر شد از سه‌شنبه ۱۵ بهمن (۴ فوریه) هفته فیلم ایران در سالن تازهالتأسیس موزه سینمایی شهر بلگراد آغاز شود و تا بهمن نیز ادامه یابد.

در این اتفاق هنری که به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و با همکاری سازمان سینمایی کشور، بنیاد فارابی و همراهی اداره کل همکاریهای فرهنگی وهنری سازمان فرهنگ و ارتباطات برپا می‌شود دست کم هفت فیلم سینمایی بلند ایرانی ساخته فیلمسازان برجسته کشورمان به نمایش گذاشته خواهد شد.

شالوئی در این دیدار که در محل دفتر موزه سینمایی صربستان انجام شد، ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون پیشرفت‌های چشمگیر صنعت فیلمسازی در ایران گفت: طی سال‌های اخیر فیلمسازان ایرانی موفقیت‌های بزرگی را در سطح جهانی رقم زده‌اند و آثار سینمایی ایران جایگاهی رفیع را به خود اختصاص داده و علاقه مندان بسیاری را به سمت و سوی خود جلب کرده ‌است.
رایزن فرهنگی کشورمان یادآور شد: فیلم‌هایی که برای جشنواره سینمای ایران در بلگراد انتخاب شده‌اند، از آثار برجسته سینمای ایران است.

زلنوویچ؛ مدیرعامل موزه سینمایی صربستان نیز در این دیدار با استقبال و ابراز خرسندی از برگزاری هفته فیلم ایران در بلگراد، به درخشش فیلم های ایرانی در سطح جهانی اشاره کرد و گفت: در تاریخ سینمای صربستان (یوگسلاوی سابق) تنها ۲۲ کارگردان نام‌آور، موفق به دریافت نشان ویژه و مهر طلایی موزه سینمایی بلگراد شده اند که از این میان می‌توان به مجید مجیدی و همچنین رضا میرکریمی از فیلمسازان شهیر ایرانی اشاره کرد.

رئیس موزه سینمایی صربستان افزود: کیفیت فیلم های ایرانی و موفقیت کارگردانان سرشناس آن در صحنه سینمای جهان، انگیزه دست اندرکاران سینمای بالکان را برای میزبانی فیلم‌های ایرانی روز به روز بیشتر کرده‌است.
پیش بینی می گردد پخش فیلم های ایرانی در موزه سینمایی بلگراد با اقبال گسترده ای از سوی علاقمندان به فرهنگ وهنر ایران اسلامی مواجه شود.

انتهای پیام/۵۵


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ