هلال احمر به ۶ استان آماده باش داد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال‌احمر در شش استان کشور برای وزش باد شدید و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی خبر داد.

هلال احمر به ۶ استان آماده باش داد

به گزارش ممتاز نیوز، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آماده‌باش امدادگران جمعیت هلال‌احمر در شش استان کشور برای وزش باد شدید و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی خبر داد.

مرتضی مرادی‌پور در گفت‌وگویی، با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی و پیش‌بینی وقوع رگبار باران، رعد و برق، تگرگ، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با خیزش گرد و خاک از امروز تا روز یکشنبه، در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی گفت: برابر اعلام سازمان هواشناسی منطقه اثر سامانه یاد شده برای امروز پنجشنبه ۱۶ شهریور گیلان و غرب مازندران و برای جمعه ۱۷ شهریور گیلان، مازندران، غرب گلستان، شرق و شمال اردبیل و شمال شرق استان آذربایجان شرقی است. برای روز شنبه ۱۸ شهریورماه نیز این سامانه مناطقی در شمال شرق آذربایجان شرقی و شمال اردبیل را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و در روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه نیز در  شمال استان آذربایجان غربی، نیمه شمالی استان آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان فعالیت خواهد داشت.

وی ادامه داد:‌در همین راستا نیز سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر امدادگران این سازمان در شش استان مذکور را به حالت آماده‌باش درآورده و تجهیزات لازم را نیز در اختیار آنان قرار داده است. اما از طرف دیگر لازم است که مردم نیز رعایت یکسری نکات را در دستورکار خود قرار دهند. از جمله اینکه در هنگام بارش شدید باران از صعود به ارتفاعات یا استقرار در حاشیه رودها و مسیل‌ها پرهیز کنند و از جوی‌ها، کانال‌های فاضلاب، تنگه‌ها و… که به ظاهر آرام‌اند دور شوند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: همچنین مردم باید در هنگام وزش باد شدید نیز از قرارگرفتن در مجاورت درختان کنهسال و فرسوده، سازه‌های ناپایدار، ساختمان‌های نیمه‌کاره و لبه ارتفاعات مانند لبه پشت‌بام‌ها پرهیز کنند.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.