همایش مهدویت از دیدگاه مذهب شافعی در مدینه منوره برگزار شد

یکشنبه ۲۵ تیر – ۰۵:۵۵:۳۲ ق.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

با حضور طلاب اهل تسنن کرمانشاه:

بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- ۲۰نفر از روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه، ۷تیرماه به حج عمره مفرده اعزام شدند، این طلاب در دوره ویژه مدینه شناسی و مکه شناسی از نقاط مختلف این دو شهر مقدس بازدید کردند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از مرکز خبرحوزه،‌ «هم اندیشی روحانیون اهل سنت با مسئولین بعثه مقام معظم رهبری در مورد رسالت جهانی علمای جهان اسلام» و همچنین «همایش مهدویت از دیدگاه مذاهب اسلامی خصوصاً مذهب شافعی» با حضور طلاب اهل تسنن کرمانشاه، در مدینه منوره برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام جواد کرمی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: ۲۰نفر از روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه، در قالب سهمیه طلاب و روحانیون اهل سنت، ۷تیرماه به حج عمره مفرده اعزام شده و در آنجا بعد از زیارت بارگاه پیامبر اکرم(ص)، مسجد نبوی و به جاآوردن فرائض و مناسک حج در مکه مکرمه، پس از ۱۲روز سفر معنوی و پر برکت به کرمانشاه بازگشتند.
وی افزود: روحانیون اهل تسنن در کنار زیارت مسجد النبی(ص) و مسجد الحرام، از برنامه های فرهنگی متنوعی بهره مند شدند که برخی از مهمترین این برنامه ها، مراسم شبی با قرآن، حلقات انس با قرآن در مسجد النبی(ص)، دوره ویژه مدینه شناسی و بازدید از ۲۸نقطه شهر مدینه، نظیر مسجدآبیار علی(ع)، مسجد استراحه، مشربه ام ابراهیم و … و نیز دوره ویژه مکه شناسی و بازدید از مکانهایی نظیر مسجد قرعه، مسجد ابوذر و مسجد جعرانه بود.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه خاطرنشان کرد: در کنار این برنامه ها، روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه در دو همایش در مدینه منوره تحت عنوان : «هم اندیشی روحانیون اهل سنت با مسئولین بعثه مقام معظم رهبری در مورد رسالت جهانی علمای جهان اسلام» و همچنین «همایش مهدویت از دیدگاه مذاهب اسلامی خصوصاً مذهب شافعی» شرکت نمودند.
همچنین در این جلسه، روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه با بیان برکات و تأثیرات خوبی که از این سفر معنوی نصیبشان گشته بود، از مسئولین تشکر کرده و تقاضای استمرار چنین برنامه ها و افزایش سهمیه استان کرمانشاه را داشتند.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۱۴۱۶۵۶۳۹۰۶۲


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *