همایش “محی الدین الهی قمشه ای، حکیم معرفت و محبت”

۲۳ آبان ،

پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت روز جهانی فلسفه برگزار می کند؛

همایش “محی الدین الهی قمشه ای، حکیم معرفت و محبت” با پیام حضرت آیت الله جوادی آملی و سخنرانی استادان حوزه و دانشگاه روز ۲۵ آبان ماه در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می گردد.

به گزارش تفسیری باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛حجت الاسلام و المسلمین ابوالحسن غفاری مدیر گروه فلسفه و دبیر علمی این همایش صبح امروز ضمن اعلام این خبر، گفت: گروه فلسفه پژوهشگاه همه ساله در روز جهانی فلسفه، نسبت به بزرگداشت علمی و تجلیل از مقام شامخ یکی از فلاسفه و حکیمان برجسته جهان تشیع اقدام خواهد می کند که ۲۵ آبانماه سال جاری همایش محی الدین الهی قمشه ای، حکیم معرفت و محبت، در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در این جهت در سال های قبل به تجلیل از بزرگانی چون علامه شعرانی، علامه رفیعی قزوینی، علامه طباطبایی و علامه جعفری پرداخته شد و امسال نیز تجلیل از مقام حکمی و معرفتی حکیم فرزانه محی الدین الهی قمشه ای در دستور کار این همایش قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین غفاری افزود: در این همایش علاوه بر استفاده از سخنان  حجج اسلام  علی اکبر رشاد، سید حسن مصطفوی، غلامرضا فیاضی، علی وقتی قمشه ای و حسین عشاقی به عنوان سخنران همایش، از کتاب مجموعه مقالات “محی الدین الهی قمشه ای، حکیم معرفت و محبت”  رونمایی خواهد شد.
گفتنی است؛ همایش “محی الدین الهی قمشه ای، حکیم معرفت و محبت”  روز پنج شنبه ۲۵ آبان ماه سال جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ با حضور استادان حوزه و دانشگاه، دانشجویان، دانش پژوهان و اصحاب رسانه و مطبوعات در تالار اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر قم برگزار خواهد شد./ص


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ