همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» به‌زودی برگزار می‌شود

همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» با هدف تبیین مفهوم اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت‌های افکارعمومی و رسانه‌ها در تحقق آن بزودی برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از ستاد خبری همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه»، دبیر این همایش با اشاره به اینکه بیش از ۲ سال است که مقام معظم رهبری ضرورت جهت گیری نظام اقتصادی کشور به سوی اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند، گفت: با وجود گذشت زمان زیاد و همچنین شرایط خاص تحریم هنوز مفهوم اقتصاد مقاومتی به خوبی در سطوح مختلف مردم، صاحب نظران، استادان دانشگاه و مسوولان کشور تبیین و فراگیر نشده که این امر مانع بزرگی در تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

پرویز کرمی با تاکید بر اینکه رفع این ضعف نیازمند ورود جدی رسانه‌ها و به تعبیری جهاد رسانه‌ای است، گفت: جمعی از فعالان عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی بر آن شدند تا با برگزاری همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» و بهره گیری از توانایی‌های خانواده اطلاع رسانی کشور زمینه را برای رفع این مشکل فراهم کنند.

دبیر همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» با بیان اینکه اقتصاد مقاومتى به معنای حفظ روند رو به رشد اقتصادى در کشور توام با کاهش آسیب‌‌پذیرى آن است، گفت: همان‌طور که رهبر فرزانه انقلاب تاکید کرده اند اولا “اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست، واقعیتی است که باید محقق شود” و ثانیا برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از همه‌‌ ظرفیت‌هاى دولتى و مردمى و فکرها و اندیشه‌‌ها و راهکارهای صاحبنظران استفاده شود و قطعا رسانه‌ها بهترین واسطه و رابط برای این امر هستند.

این کارشناس رسانه افزود: بدنه اصلی و فعال اقتصاد کشور مردم هستند و باید با تبیین شفاف اقتصاد مقاومتی و رفع ابهام‌های مردم در این حوزه، آن‌ها را برای نقش آفرینی در بهبود و اصلاح نظام اقتصادی کشور مهیا کرد.

پرویز کرمی با اشاره به اهمیت توجه ویژه به نقش افکار عمومی در تحقق جهت گیری اقتصاد کشور به سوی اقتصاد مقاومتی و محوریت آن در آینده، گفت: امیدواریم در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» علاوه بر تشریح و افشای راهبردهای دشمن در جنگ اقتصادی و روانی علیه ملت ایران، ابزارها و تکنیک‌های مفیدی به‌منظور ترویج و بسترسازی فرهنگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با همراهی رسانه‌ها و فعالان روابط عمومی و اطلاع رسانی کشور معرفی شود.

این کارشناس رسانه با اشاره به اینکه هدایت این همایش را شورای سیاستگذاری متشکل از فرهیختگان و صاحب‌نظران حوزه اقتصاد، رسانه و فرهنگ برعهده دارند، افزود:کمیته اجرایی همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» با عضویت مهدی آذرمکان، محسن احمدی، محمدحسین انصاری فرد، حسین پرسان، احسان جهاندیده، عباس زارع نژاد، علیرضا سادات میر، مهدی قمصریان و پرویز کرمی در حال تمهید برگزاری این همایش مهم است.

پرویز کرمی خاطرنشان کرد: اطلاعات و جزییات بیشتری از همایش ملی «اقتصاد مقاومتی، مردم و رسانه» و نحوه برگزاری آن اعلام خواهد شد.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ