همزمان با تنش چین و تایوان، باز هم یک مقام آمریکایی به تایپه رفت

علی‌رغم هشدارهای چین درباره سفر مقام‌های غربی به تایوان، یک سیاستمدار ارشد آمریکایی دیگر وارد این جزیره شده است.

همزمان با تنش چین و تایوان، باز هم یک مقام آمریکایی به تایپه رفت

به گزارش ممتاز نیوز، مارشا بلکبرن، نماینده جمهوری‌خواه ایالت تنسی در مجلس سنا که عضو کمیته نیروهای مسلح این مجلس است در ساعات پایانی پنجشنبه (به وقت محلی) وارد جزیره تایوان شد.

«داگلاس یو تی‌ین سو»، مدیر کل وزارت خارجه تایوان از این سناتور استقبال کرد. سناتور آمریکایی بعد از ورود در توییتر نوشت: «من همین حالا در تایوان بر زمین نشستم تا پیامی به پکن ارسال کنم: ما مرعوب نمی‌شویم.»

وی در ادامه نوشت: «ایالات متحده در حفظ آزادی‌ها در سراسر جهان سرسخت است و تلاش‌ها برای تضعیف کشور و متحدانشان را تحمل نخواهد کرد.»

بلکبرن چندمین سیاستمدار آمریکایی است که بعد از سفر جنجالی «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان به تایوان در اوایل ماه جاری میلادی به این جزیره سفر می‌کند.

بعد از سفر پلوسی، چین که تایوان را بخشی از کشور خود می‌داند اقدام به برگزاری رزمایش‌های عظیم نظامی در دریا و هوا کرده است. چین احتمال توسل به زور نظامی برای پس گرفتن کنترل تایوان را منتفی ندانسته و سفر مقام‌های غربی به این جزیره را دخالت در امور داخلی خود توصیف می‌کند.

وزارت امور خارجه تایوان گفته بلک‌برن صبح جمعه با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه تایوان دیدار خواهد کرد. در بیانیه وزارت خارجه آمده است: «دو طرف به تبادل نظر در خصوص مسائلی مانند روابط اقتصادی و تجاری تایوان-آمریکا خواهند پرداخت.»

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *