همنوایی هنرمندان ایرانی و هندی

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

موسیقی > محصولات– آلبوم «افسانه شو» اثری از تهمورس پورناظری با حضور استاد شجاعت حسین‌خان و سهراب پورناظری پس از ۳ سال انتشار یافت.

این آلبوم ادامه همکاری تهمورس پورناظری با سیتارنواز برجسته هندی است که در ادامه پروژه موسیقی «از تخت جمشید تا تاج‌محل» ضبط شده است. شجاعت حسین خان یکی از نوازندگان بنام هندی است که پیش از این برای آلبوم باران به همراه کیهان کلهر و گروه غزل در سال ۲۰۰۴ نامزد دریافت جایزه گرمی در حوزه موسیقی ملل شده بود. افسانه شو اولین تجربه همکاری برادران پورناظری با شجاعت حسین‌خان است. تهمورس پورناظری آهنگساز این اثر در این‌باره گفت: همنوازی و گفت‌وگوی موسیقایی با هنرمندان و فرهنگ‌های گوناگون همیشه برایم جذاب است و این همکاری یکی دیگر از این جنس همدلی‌هاست چرا که همراهی استاد شجاعت خان برای من و سهراب فرصتی مغتنم است که افزون بر پرمایه‌گی هنری، از دیدگاه انسانی نیز پر بار بوده است.

پیش از این قرار بود این اثر در آذرسال ۱۳۸۹در تالار وحدت تهران به‌عنوان آغاز تور این پروژه روی صحنه رود که به‌دلیل ابتلای شجاعت حسین‌خان به مالاریا این امر تحقق نیافت. آهنگساز افسانه شو در رابطه با اجرای این اثر در قالب یک کنسرت گفت: امیدوارم با شوقی که برای اجرای این اثر وجود دارد پس از رفع مشکلاتی که در طول چند سال قبل برای کشورمان در عرصه بین‌الملل به‌وجود آمده بتوانیم این برنامه را از تهران آغاز کنیم و به اروپا و آمریکا و درنهایت به هندوستان ببریم.


RSS
منبع: همشهری
بازنشر: ممتازنیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ