همه سهام ایران خودرو دیزل در بانک پارسیان یک جا به فروش می رسد

۲۷ آبان ،

همه سهام ایران خودرو دیزل در بانک پارسیان یک جا به فروش می رسد

به زودی، سهام شرکت ایران خودرودیزل در بانک پارسیان فروخته خواهد شد.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از موج یک منبع موثق با اعلام این خبر به موج اعلام کرد: شرکت ایران خودرودیزل با هدف اصلاح ساختار مالی و بها ای و تامین نقدینگی مورد نیاز برای تولید بیشتر قصد دارد تا کل سهام شرکت خود و شرکت های تابعه( گواه، چرخشگر، محور خودرو) در بانک پارسیان را یکجا از طریق بورس به فروش رساند.
این فروش سبب افزایش EPS و سود سال۹۱ ایران خودرودیزل از ۲۷۰ ریال کنونی به ۶۰۰ ریال می گردد. هر چند این سود غیر عملیاتی است اما در اصلاح ساختار مالی شرکت ایران خودرودیزل به شدت تاثیر گذار خواهد بود.
به باور تحلیل گران، چند روزی است که حجم معاملات شرکت ایران خودرودیزل در بورس به شدت افزایش یافته و به رغم رکود حاکم بر سهام سایر خودروسازان بورسی، شرکت ایران خودرودیزل تنها خودروسازی بورسی در یک ماهه اخیر بوده که تعداد خریداران سهام آن به شدت افزایش یافته است و این امر نمایانگر قریب الوقوع بودن واگذاری سهام بانک پارسیان این شرکت و شرکت های تابعه آن در بورس می باشد.
شرکت ایران خودرودیزل با دارا بودن ۳۰ هزار نفر سهامدار جز و حدود هشت هزار نفر پرسنل که آنها نیز سهامدار می باشند، از موقعیت استراتژیکی خاصی برخوردار است.

شنبه ۲۷ آبان   ۱۴:۹

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *