هنر در تجسم زیبایی های زندگی نقش برجسته ای دارد

گفتگوی اختصاصی باشگاه خبرنگاران با نائب رئیس مجلس شورای اسلامی؛

هنر در تجسم زیبایی های زندگی و زیبایی های مادی و معنوی نقش بسیار برجسته ای ایفا می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو و تلویزیون باشگاه خبرنگاران گفت: نقش هنر در تجسم زیبایی های زندگی و زیبایی های مادی و معنوی نقش بسیار برجسته ای است و اینکه می‌بینیم به سادگی نمی‌ توان از این هنر برای انتقال دانش  به دلیل سختی و دشواری استفاده از آن استفاده کرد.
وی ادامه داد: بطور قطع خلق هنر کاری بسیار سخت ظریف و دشوار است و  از این زاویه بسیار ارزشمند است و اگر ما در صحنه های قلم زنی‌، نوشتن یک داستان، نوشتن یک فیلمنامه به تصویر کشیدن آن فیلمنامه حضور پیدا کنیم با سختی آن بیشتر آشنا می شویم و ظرافت های آن را بیشتر درک می‌کنیم.
وی تصریح کرد: حضور بنده در این میدان کارزار هنری خلق شده توسط هنرمندان صدا و سیما، تنها گوشه ای از عظمت این کار را به نمایش گذاشت زیرا گاهی یک شبانه و حتی یک شبانه روز زمان برای تهیه حداکثر ۴/۵دقیقه از یک سریال صرف می شود و این موضوع بیانگر سختی کاری است که این هنر آ‌فرینان انجام می‌دهند.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی اظهار داشت:‌ارتباط ما در نهاد قانونگذاری و در بدنه دولت با دست اندرکاران خلق هنر در سیمای جمهوری اسلامی، در عرصه های گوناگون آفرینش هنر می‌تواند در شناخت جایگاه هنر و آشنایی با گره ها، مشکلات و راه حل برای گشودن آنها نقش ایفا کند.
وی ادامه داد: امیدوارم با توجه به حضور علی بخشی زاده آزاده عزیز کشورمان در شبکه ۲ و دوستان عزیزی که در رسانه ملی خدمات ارزشمندی را ارائه می دهند توفیق بیشتری را برای حضور در چنین عرصه هایی داشته باشیم.
گفتنی است صبح روز پنجشنبه ۲۳ شهریور، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی نماینده مجلس شورای اسلامی به همراه علی بخشی زاده مدیر شبکه ۲ سیما به همراه تنی چند از اصحاب رسانه های مختلف، از پشت صحنه سریال دولت مخفی در شهرک سینمایی دفاع مقدس بازدید کردند./م


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *