هنوز ظرفیت‌های دانشگاه‌ها کاملا در صنایع مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

“رئیس دانشگاه صنعتی شریف” با بیان اینکه میزان قابل توجهی از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها هنوز در صنایع مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است، گفت: با ایجاد حلقه اتصال و همکاری میان دانشگاه، وزارت علوم، معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت صنایع می‌توان بسیاری از کالاهای مورد نیاز را در داخل کشور تولید کرد.

رضا روستاآزاد در گفتگو با خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی در ۳۵ سال گذشته بارها ثابت کرده در فضای تحریم‌ها و حتی فشارهای زمان جنگ متکی به توانمندی‌های داخلی بوده است.
وی با اشاره به اینکه تحریم‌های نفتی، کاهش خرید کالاهای خارجی را در پی داشت، تصریح کرد: حال این فرصتی است که کالاهای مورد نیاز را با توجه به توسعه دانش و ظرفیت موجود در کشور تولید کرد.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه میزان قابل توجهی از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها هنوز در صنایع مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است، افزود: اگر میان دانشگاه، وزارت علوم، معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت صنایع حلقه همکاری و اتصال به وجود بیاید بسیاری از کالاهای مورد نیاز بدون وابستگی به واردات در داخل کشور تولید خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف پیشرفت ایران اسلامی را در زمینه‌های انرژی هسته‌ای، ساخت ماهواره، سلول‌های بنیادی و… از نشانه‌های ظرفیت بالای علمی و توانمندی صنعتی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: بر اساس برخی بی‌توجهی‌های مسئولان و تکیه بر درآمد نفت هنوز نیروی بالقوه داخلی به نیروی بالفعل تبدیل نشده و ما امیدواریم همان‌طور که در زمان جنگ  تحمیلی به دلیل فشارها بنیه دفاعی کشور افزایش یافت امروز نیز با استفاده درست از تحریم‌ها سطح کاربرد علم در تولیدات ارتقاء یابد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *