هوای تهران همچنان در وضعیت اخطار/ تعطیلات تاثیری بر کاهش آلودگی نداشت

۱۵م آذر ،
ممتاز نیوز : مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران با بیان این که آلودگی هوا در تمامی نقاط تهران در شرایط ناسالم است گفت: آلودگی هوا با وجود تعطیلی مدارس و ادارات کاهش چندانی نداشته است و تنها از ۱۶۴ (PSI)به ۱۶۲ رسیده است.

یوسف رشیدی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب گفت: تمهیدات اندیشیده شده برای کاهش کنترل آلودگی هوا در این شرایط تنها توانسته از افزایش آلودگی جلوگیری کند اما وضعیت هوای تهران در شرایط اخطار است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر “شهر ری” آلوده ترین منطقه تهران و در وضعیت بسیار ناسالم است گفت: تمامی نقاط تهران شرایط مشابهی دارند و نمی توان گفت شمال پایتخت هوای مناسب تری نسبت به جنوب آن دارد.رشیدی ادامه داد: شاد آباد، تهرانسر،پارک رازی، میدان سوهانک ،میدان امام (ره) ازدیگر مناطقی پایتخت می باشند که شاخص آلودگی بسیار بالایی دارند.

آلودگی هوای پایتخت در حال کاهش است

محمد رضا محمودی، معاون عمرانی استاندار نیز در گفتگو با مهر با بیان این که شاخص آلودگی در پایتخت به ۱۵۸ کاهش پیدا کرده است گفت: با تعطیلی ادارت و مدارس شاخص های آلودگی هوا رو به کاهش است و حداقل از افزایش آلودگی هوا جلوگیری کرده ایم.

وی از شهروندان درخواست کرد: در روزهای تعطیلی کم تر از خانه های خود خارج شوند و تعطیلات را یا به مسافرت بروند یا با وسیله نقلیه عمومی سفر های داخل شهری خود را انجام دهند.افزایش تشدید بیماریهای قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در اشخاص مبتلا به بیماریهای قلبی و اشخاص مسن و افزایش تنفس در عموم اشخاص از جمله اثرات منفی آلودگی هوا به شمار می رود.

 شاخص کیفیت هوا بر اساس ایستگاه های سنجش آلودگی هوا

همچنین بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت کلیه آلاینده ها به غیر از آلاینده منواکسیدکربن نسبت به روز قبل در همین ساعت(۸ صبح) افزوده شده است. به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرونفراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هواهم اکنون در شرایط ناسالم است.لازم به ذکر است ایستگاه فرمانداری شهرری به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط بسیار ناسالم قرار دارد.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ