هودآشپزخانه را درست تمیز کنید

۱۱اردیبهشت،

آشپزخانه محلی است که بسیاری از الودگی ها در این نقطه قرار می گیرد و هود وسیله ای است که سعی دارد آلودگی ها را خارج کند.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، یکی از وسایل آشپزخانه که بوی بد و چربی های اضافی غذاها را به خود می کشد هود است. این دستگاه که در بالای گاز قرار دارد روزانه مدت بسیاری در حال کار کردن است اما بسیار کم مورد توجه قرار  می گیرد.

 بسیاری از خانواده ها بسیار کم هود را تمیز می کنند که این سبب می گردد کثیفی ها پس از مدتی از هود خارج شده و خانه را آلوده کند. برائ آنکه به این مشکل دچار نشوید بهتر است هر دو ماه یکبار هود را تمیز کنید.

** در مرحله اول یک فیلتر مناسب با هود آشپزخانه تهیه کنید تا در هنگام تمیز کاری فیلتر را نیز تعویض نمایید. آلوده ترین نقطه در یک هود فیلتر آن است که چربی ها را به خود می گیرد.

** در هنگام تمیز کردن مراقب بخش هایی مانند لامپ و پریز برق باشید تا دچار مشکل نشوند. اگر مشکلی برائ پریز برق رخ دهد ممکن است بعدها استفاده از دستگاه سخت یا به طور کلی از بین بروند.

** بر روی فیلتر هود یک پنجره فولادی قرار دارد که چربی ها را می گیرد. این پنجره را بهتر است با استفاده از آب ولرم و صابون بشویید. استفاده از برس نیز می تواند برائ تمیز کردن چربی ها مناسب باشد.

** برائ پاک کردن لکه های چربی بسیار سخت که در قسمت داخلی هود یا روی پنجره قرار گرفته است می توانید از یک دستمال آغشته به نفت بهره ببرید. البته دقت داشته باشید نفت را به قسمت های خارجی نزنید چرا که رنگ هود را خراب می کند.

** در هنگام نصب دوباره هود به قسمت فیلتر آن دقت داشته باشید چرا که اگر فیلتر درست نصب نشود ممکن است هود نیز به درستی و دقیق کار نکرده و دچار مشکلاتی گردد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ