هوشمندانه‌ترین روش‌های پیچاندن سرماخوردگی

سرما خوردگی بیماری است که شاید ساده و بی دردسر باشد اما می تواند بیمار را چند روزی زمین گیر کرده و از کار و زندگی بیاندازد. این بیماری بسیار ساده است و می توان به راحتی از آن پیشگیری کرد.

به گزارش گروه خواندنی های ممتاز نیوز، یک ماهی از پاییز می گذرد و دیگر حال و هوای تابستان کاملا از بین رفته است و این هوای دوگانه پاییز است که این روزها میهمان ما شده است. سرماخوردگی یکی از سوغاتی هایی است که پاییز به همراه خود می آورد و باید همیشه مراقب آن باشیم زیرا این بیماری می تواند کار انسان را حتی برای چند روز مختل کند.

** وسواس شست و شوی دست داشته باشید تا دیگر در این فصل سرمانخورید. این فصل، زمانی است که ویروس ها در آسمان پراکنده شده اند و نمی توان از آن ها پیشگیری کرد از این رو ممکن است ویروس های مختلف به دستان شما چسبیده و مبتلایتان کند. همیشه و قبل از هر کاری دست خود را کاملا بشویید.

** نشانه های سرماخوردگی را حتی اگر بسیار کم هم بود جدی بگیرید. یک سرفه یا چند عطسه پشت سر هم می تواند نشانه های اصلی به وجود آمدن سرماخوردگی در بدن باشد پس هیچوقت چند نشانه ساده را نادیده نگیرید. به غیر از این نشانه ها دردگرفتن عضلات نیز می تواند نشانه های مهمی از سرماخوردگی باشد.

** یکی از بدترین عادت هایی که می تواند بسیار راحت ویروس را وارد بدن شما کند جویدن ناخن است. اگر قصد دارید از سرماخوردگی پیشگیری کنید بهتر است جویدن ناخن را فراموش کنید زیرا با اینکار خودتان جرم ها را به بدنتان دعوت می کنید. البته وارد شدن سرماخوردگی از طریق دهان می تواند بسیار مخرب تر از راه های دیگر باشد.

** محیط اطراف خود را کاملا تمیز و پاک کنید زیرا اولین نقطه ای که ممکن است شما را آلوده کند همین اطراف خودتان و محل کار شماست. خانه خود را هر هفته یکبار ضدعفونی کنید. اگر روی میز غذامیخورید حتما یک سفره یا دستمال روی آن پهن کنید. این یکی از ساده ترین راه های جلوگیری از آلوده شدن به سرماخوردگی است.

** خودتان به فکر سلامتی باشید و همیشه در این تفکر باشید که ممکن است روزی سرمابخورید پس مهمترین کار واکسینه کردن است. این روزها واکسن های بهداشتی در درمانگاه ها وجود دارد و می توانید از آن ها استفاده کنید. غیر از واکسن زمان خواب خود را نیز تنظیم کنید تا روزی ۸ ساعت خواب مفید داشته باشید.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *