هوشمند سازی ۳۰ هزار مدرسه کشور

۲۶م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است


به گزارش واحد مرکزی خبر حمیدرضا حاجی بابایی ،در جمع مسئولان لارستان با اشاره به عزم این وزارتخانه برای هوشمند سازی تمام مدارس افزود : هوشمند سازی مدارس انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است.

وی با اشاره به اجرای نظام ۳-۳-۶ درسال تحصیلی جاری گفت: ریل گذاری درنظام تعلیم وتربیت با ۱۰۰درصد موفقیت انجام شده است ومشکلات موجود نیز باید به مرور زمان حل شود.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد:هدف تاسیس دانشگاه فرهنگیان ، جذب نیروهای بومی و رسالت اصلی تاسیس این مرکزعلمی ، تامین نیروی انسانی مناطق محروم کشور است .

وزیر آموزش و پرورش افزود : تغییرات کتب درسی مقاطع مختلف به معنای نفی خدمات قبل نیست.

حاجی‌بابایی اظهار داشت: بر اساس سند تحول بنیادین تمام کتاب‌های درسی شامل تغییرات می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش ابراز داشت: این تغییرات برای ترسیم نقشه جامع تعلیم و تربیت کشور است.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: کتاب‌های درسی باید مانند دانه‌های تسبیح به یکدیگر متصل باشند.

وی گفت: نقشه راه کتب درسی باید با استاندارهای تازه و نیازهای روز جامعه هماهنگ باشد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: منشا تمام تحولات در کشور ریشه در آموزش و پرورش دارد.

حاجی‌بابایی گفت: سند تحول بنیادین یک گفته و یا یک شعار نیست بلکه به قانونی برای تحولی بزرگ تبدیل شده است.

وزیر آموزش و پرورش برای افتتاح چند طرح آموزشی در شهرلار و دیدار با فرهنگیان شهرستان های لارستان، خنج و گراش به استان فارس سفر کرده است.تغییر کتب درسی پایه سوم ابتدایی و اول متوسطهرییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش از تغییر کتب درسی پایه سوم ابتدایی و اول متوسطه درسال تحصیلی آینده خبر داد .

حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در قزوین با اعلام اینکه در پایه سوم ابتدایی کتب درسی به طور کلی تغییر می کند ، گفت : در پایه اول متوسطه هم کتاب های زبان انگلیسی ، عربی ، کار و فن آوری ، تفکر، آداب و مهارت های زندگی باتالیف تازه و با محتوای سایر کتاب ها هم غنی سازی خواهد شد.

به گفته رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ، این کتاب ها براساس برنامه ملی درسی تدوین و با رویکرد فطرت گرای توحیدی، تفکر، ایمان ، اخلاق و علم و روحیه فرهنگی آمیخته می گردد.تعیین وضعیت ۱۵هزار و ۷۰۰ آموزشیار قراردادی تا پایان امسال

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ بخشنامه مهر آفرین هیئت دولت تا پایان امسال  ۱۵ هزار و ۷۰۰ آموزشیار قراردادی آموزش و پرورش تعیین وضعیت می شوند.

باقرزاده در نشست با آموزشیاران نواحی یک و دو بندرعباس گفت:  بر اساس این بخشنامه  همه کارکنان قراردادی آموزش و پرورش  استانها  به پیمانی ارتقا می یابند.

وی گفت: در حال حاضر  ۱۱ هزار آموزشیار قراردادی تطبیق یافته و حدود ۴ هزار آموزشیار قرارداد معین در آموزش و پرورش کشور مشغول خدمت می باشند.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت: با اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران از ابتدای سال تاکنون حدود ۴ هزار نفر آموزشیار به صورت رسمی و پیمانی استخدام شدند.

باقرزاده افزود: ایران با کاهش فاصله بی سوادی بین زن و مرد وبی سوادی  بین شهرنشین و روستانشین در چند سال اخیر جز کشورهای موفق در عدالت جنسیتی بوده است که شاخص بسیار مهمی در خدمات آموزشی محسوب می گردد.

باقرزاده افزود: رتبه ایران از نظر درصد اشخاص با سواد وشمار بی سوادان در بین ۲۴ کشور منطقه  پانزدهم است.

رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت:از زمان پیروی انقلاب تاکنون بیش از ۳۶ میلیون نفر از خدمات مقدماتی و تکمیلی سواد آموزی برخوردادر شده اند.

جم معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان نیز گفت: در حال حاضر هزار و و ۶۰ آموزشیار در استان مشغول خدمتند که از این شمار ۹۲۰ نفر قراردادی و بقیه حق التدریسی می باشند.


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *