هویت دانشجویان کاربر اینترنت باید روشن باشد

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به سوءاستفاده افراد سودجو از پهنای باند دانشگاه‌ها گفت: مدیران موسسات آموزشی باید برای تمام استفاده کنندگان پهنای باند کلمه کاربری و گذرواژه خاص تعریف کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد حسن شکریان در حاشیه بازدید از غرفه پلیس فتا در ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال با اشاره به اینکه زیرساخت‌های فضای مجازی و در دسترس قرار دادن آن برای تمام کاربران در کشور دارای مشکل است، گفت: از آنجایی که پهنای باند و امکانات اینترنتی توزیع شده دارای ساماندهی مناسبی نیستند و در عین حال کافی‌نت ها نیز رشد چشمگیری داشتند، در بررسی‌ها مشخص شده است که برخی مشکلات و سرقت‌هایی که از مردم از طریق کافی‌نت‌ها صورت می گیرد از این حیث هستند.
وی اظهار داشت: پلیس فتای تهران بزرگ سعی کرد با اجرای طرح هایی در این خصوص امنیت استفاده از خدمات کافی‌نت‌ها را برای کاربران افزایش دهد.
شکریان یکی از مهمترین چالش‌های پیش رو را استفاده غیر مجاز از پهنای باند سازمان‌های آموزشی، شرکت‌های خصوصی و دولتی و دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: باید مسئولان این سازمان‌ها و نهادها مدیریت بیش تری در استفاده از بستر اینترنت داشته باشند تا وقوع جرم در این حوزه کاهش یابد.
وی گفت: مدیران موسسات و دانشگاه ها باید برای تمام استفاده کنندگان پهنای باند، کلمه کاربری (user name) و گذرواژه (password ) خاص تعریف کنند تا در صورت ارتکاب بزه بتوان مجرم را رهگیری کرد.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه ما در این راستا مدیران انفورماتیک این سازمان‌ها و دانشگاه‌ها را توجیه کرده‌ایم، افزود: یکی از شاخصه‌های پلیس فتا تهران بزرگ این است که این موضوع را در تهران به طور کامل به انجام برساند که پس از آن در کشور نیز گسترش پیدا کند.
وی عمده مشکلات کاربران اینترنت را عدم رعایت مسائل کنترلی و امنیتی توسط خانواده‌ها دانست.


iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

تیمهای راه یافته به نیمه نهایی مشخص شد آخرین اخبار لیگ ملت های والیبال 2021 نتایج زنده بازی ها