هیئت انتخاب بخش فیلمنامه‌های ویدئویی جشنواره فیلم دفاع مقدس معرفی شدند

رستگاری، آشتیانی، آهنج، حسینی و امیریان/

هیئت انتخاب فیلمنامه‌های سینمایی ویدیویی بخش قلم طلایی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس معرفی شدند.

به گزارش سینماپرس،مصطفی رستگاری، امیرحسین آشتیانی، محمدرضا آهنج، سیدرحیم حسینی و داوود امیریان مسئولیت ارزیابی و انتخاب فیلمنامه‌های سینمایی ویدئویی بخش قلم طلایی جشنواره را برعهده دارند.

دراین خبر آمده است: مصطفی رستگاری متولد ۱۳۵۷ تهران و دارای دکترای فلسفه هنر است. از جمله آثار او می‌توان به نویسندگی فیلم سینمایی «چهل سالگی»، «لطفا بدون گناه»، «به یاد بیاور» و آثار ویدئویی «ما هنوز زنده‌ایم»، «بلند گریه کن»، «تنها خودت مانده‌ای»، «بالا بلند» و سریال «به دنیا بگویید بیاستد»، «لیلی کجاست» ؟ و غیره اشاره کرد.

بنابراین گزارش، امیرحسین آشتیانی‌پور متولد ۱۳۴۷ تهران دارای کارشناسی ارشد کارگردانی سینماست . وی از سال ۱۳۸۵ تا ۸۷ مدیر گروه فیلم‌های سینمایی مرکز سیما فیلم، در سال ۸۰ قائم مقام مدیرکل بین‌المللی شبکه جام جم، از سال ۸۱ تا ۸۳ مدیر گروه ویژه شبکه جام جم، در سال ۸۶ قائم مقام مدیر کل تولید مرکز سیما فیلم و از سال ۸۸ تا ۸۹ مدیر گروه اجتماعی مرکز سیما فیلم بوده است. از دیگر فعالیت‌های هنری او می‌توان به تولید مجموعه‌های تلویزیونی «ناوک»، «مهربان‌ترین‌نامه»، «هتل دریایی»، «انوار جاویدان» و «سرزمین نور» اشاره کرد.

همچنین محمدرضا آهنج متولد ۱۳۴۴ تهران، فارغ التحصیل مهندسی طراحی صنعتی از دانشگاه هنر است. وی فعالیت هنری را سال ۱۳۶۲ آغاز کرد و در چندین فیلم سینمایی، مجموعه تلویزیونی، نماهنگ و داستانی فعالیت مستمری داشته است. آخرین اثر او در مقام کارگردان «زخم زیتون» در سال ۱۳۸۳ است.

بنابراین گزارش، سیدرحیم حسینی دیگر عضو انتخاب است که متولد ۱۳۴۰ تهران، فارغ التحصیل کارگردانی سینما و کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر می‌باشد. او تا کنون ۳ اثر بلند سینمایی را کارگردانی کرده که آخرین آن «پیک نیک در میدان جنگ» در سال ۱۳۸۳ بود. از دیگر مسئولیت‌های او می‌توان به مدیریت هنری فرهنگسرای بهمن، مدیر مسئول تحقیقات انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و … اشاره کرد.

همچنین داوود امیریان متولد ۱۳۴۹ کرمان است و تاکنون ۲۶عنوان کتاب منتشر شده در کارنامه‌اش دارد که جوایز متعددى را هم نصیب نویسنده‌اش کرده است.

امیریان فعالیت نویسندگى خود را از سال ۶۹ با نوشتن خاطراتش از جبهه آغاز کرد و در حال حاضر در چند حوزه خاطره‌نویسى، ادبیات کودک و نوجوان، رمان، طنز، زندگینامه داستانى شهدا و فیلمنامه نویسى قلم مى‌زند. از جمله فیلم‌هایى که نوشته و به مرحله تولید رسیده و بر پرده سینماها به نمایش درآمده، فیلم سینمایى «آخرین نبرد» به کارگردانى حمید بهمنى و «بهشت منتظر مى ماند» به کارگردانى محمدرضا آهنج است. از دیگر آثار امیریان می‌توان به «آخرین گلوله صیاد» زندگینامه داستانی شهید صیاد شیرازی و «داستان مریم» زندگینامه داستانی شهید مریم فرهانیان اشاره کرد.

بنابراین گزارش، دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و با مشارکت و همیاری سازمان سینمایی کشور و استانداری کرمان با رویکرد مقاومت، بصیرت و شکوفایی در قالب بخش‌های مختلف سینمایی، کوتاه، مستند، ویدیویی، فیلمنامه‌نویسی و چشم‌انداز سینمای مقاومت ایران و نشست‌های تخصصی و بزرگداشت سینماگران عرصه انقلاب و دفاع مقدس و برنامه‌های جانبی دیگر همزمان با هفته دفاع مقدس به مرکزیت استان کرمان در استان‌های مختلف و هشت کشور جهان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر ۳۵۸۳۲


خبرگزاری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ