هیپنوتیزیم به درمان گرگرفتگی زنان کمک می نماید

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ممتاز نیوز در تاریخ شنبه ۱۳م آبان ۹۱،
ممتاز نیوز: محققان آمریکایی براساس تحقیقات تازه خود دریافتند که هیپنوتیزم به درمان گرگرفتگی زنان یائسه کمک شایانی می نماید

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از فارس، این تحقیقات نشان می دهد: هیپنوتیزم می تواند تا ۷۴ درصد به گرگرفتگی زنان بعد از سن یائسگی کمک کند.

محققان دانشگاه بایلور(Baylor) در تگزاس آمریکا دریافتند که نزدیک ۸۰ درصد زنان یائسه دچار گرگرفتگی می شوند که می توان از طریق هیپنوتیزم دفعات این گرگرفتگی را تا ۷۴ درصد کاهش داد.

این تحقیقات از ۱۸۷ زن بعمل آمد که در روز دستکم هفت بار دچار حملات گرگرفتگی می شدند و آنها به مدت پنج جلسه تحت هیپنوتیزم قرار گرفتند.

تحقیقات نشان داد: این زنان خودشان تعداد دفعات گرگرفتگی خود را برای مدت ۱۲ هفته ثبت نمودند و محققان نیز میزان تکرار این حملات گرگرفتگی را از طریق دستگاهی که روی پوست قرار می گرفت، مقایسه نمودند.

گری الکینز (Gary Elkins) محقق مسئول این تحقیقات گفت: نتیجه ما کاهش محسوس دفعات گرگرفتگی را نشان داد و این نتیجه همچنین کاهشی فیزیولوژی در دفعات گرگرفتگی را در طول سه ماه ثابت نمود.

این تحقیقات بعد از ۱۲ هفته نشان داد: گروهی از زنانی که تحت هیپنوتیزم قرار گرفتند با کاهش ۷۴ درصدی دفعات گرگرفتگی روبرو شدند.

محققان آمریکایی پیشتر دریافته بودند که ورزش نمودن می‌تواند به زنان یائسه برای جلوگیری از گرگرفتگی کمک کند.

در همین حال، پژوهشگران دانشگاه دلاویر نیز دریافته اند که مصرف دو لیوان شیر سویا در روز چه بسا سبب کاهش گر گرفتگی زنان در دوره یائسگی شود.

این پژوهشگران گفتند که مصرف مواد غذایی یا نوشیدنی‌های تولید شده از گیاه سویا به میزان دوبار در روز می‌تواند از تکرار و شدت این گر گرفتگی‌ها به میزان ۲۶ درصد بکاهد.

سویا حاوی ماده ایزوفلاون است که یک هورمون شیبه استروژن است و این باور وجود دارد که تاثیر خوبی بر سلامت انسان دارد.

گرگرفتگی یکی از عوارض شایع دوران یائسگی است که گاه به حدی شدید است که زندگی خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی مبتلایان را متاثر می‌کند.

گرگرفتگی و تعریق شبانه از اولین علائم یائسگی است که با احساس گرم شدن ناگهانی و شدید همراه است و معمولا ۴ تا ۵ دقیقه طول می کشد.

گاهی این احساس با تعریق و در انتها احساس سرما همراه است. گرگرفتگی به سبب کاهش و قطع هورمون استروژن ایجاد می گردد و معمولا در طول شب بیشتر از روز است و ممکن است سبب اختلال در خواب شبانه بشود.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *