واردات قطعه از هر کشوری تهدیدی برای صنعت خودرو

۱۳م آذر ،

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حضور پررنگ قطعه سازان چینی در نمایشگاه خودرو گفت: قطعات خودرو از هر کشوری که وارد شود می تواند تهدیدی برای صنعت خودروسازی کشور باشد و در نتیجه کیفیت کاهش می یابد.

الله وردی دهقانی، با اشاره به لزوم حمایت سیستم بانکی و تزریق نقدینگی به صنعت خودروسازی افزود: ‌به هر حال قطعات یکی از اساسی ترین محصولات خودروها است که اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشند به افزایش راندمان خودرو لطمه وارد می کند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از طرفی واردات قطعات از سایر کشورها به داخل می تواند تهدیدی برای خودروسازان ما باشد و در نتیجه سبب کاهش کیفیت خودرو می گردد.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت خودروسازی در داخل کشور گفت: باید راهکارهایی را در جهت افزایش کیفیت تولید داخل ارائه دهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه باید از قطعه سازان داخلی بخواهیم تا نیاز خودروسازان را برطرف کنند، افزود: باید با پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان داخلی، تامین نقدینگی شرکت های خودروساز و حمایت بانک ها و وزارت صنعت معدن و تجارت از صنعت خودروسازی داخلی حمایت شود.

دهقانی اظهار داشت: اگر قطعه سازی در داخل کشور رونق یابد می تواند علاوه بر افزایش کیفیت خودروهای داخلی در جهت اشتغال زایی نیز موثر باشد.

وی با اشاره به اقدامات مجلس برای حمایت از خودروسازان داخلی خاطرنشان کرد: در این راستا چندین نشست با خودروسازان، قطعه سازان و مسئولان دولتی در کمیسیون صنایع مجلس برگزار شده است که تلاش ما این خواهد بود تا تسهیلاتی در اختیار خودروسازان قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ورود قطعه سازان چینی در نمایشگاه خودرو اظهار داشت: ورود این قطعات از طرفی کاهش کیفیت خودروهای داخلی و از طرفی تهدیدی برای صنعت خودروسازی داخل خواهد بود./


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *