واردات کامیون‌ کارکرده صرفه اقتصادی ندارد

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 واردات کامیون‌ کارکرده صرفه اقتصادی ندارد

واردات کامیون‌ کارکرده صرفه اقتصادی ندارد

ممتازنیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از سیاست‌های نادرستی که در خصوص واردات خودرو‌های کارکرده از سوی مسئولان اتخاذ می‌شود، گفت: واردات کامیون‌های کارکرده نه تنها صرفه اقتصادی ندارد بلکه هزینه‌های بسیاری را نیز از جهت تعمیر و نگه‌داری تحمیل می‌کنند.

به گزارش ممتازنیوز، الله‌وردی دهقانی با بیان اینکه واردات خودروهای کارکرده رکود صنعت خودروسازی کشور را در پی‌ خواهد داشت، افزود: حمایت از تولید داخلی نباید با واردات خودرو آن هم از نوع کارکرده و دست دوم به خطر بیفتد.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که ورود خودرو‌های کارکرده و دست دوم هزینه‌های بسیاری از جهت تعمیر و نگه‌داری بر کشور تحمیل خواهد کرد، تصریح کرد: اگر نیاز به واردات کامیون به کشور وجود دارد باید به صورت خودرو‌های نو باشد تا جان افراد در جاده‌ها تهدید نشود.
وی ادامه داد: خودرو‌های دست دوم و کارکرده که در صف ترخیص از گمرک و ورود به کشور هستند به این علت که عمر مفید خود را کرده‌اند دیگر نمی‌توانند برای ناوگان حمل و نقل کشور مفید واقع شوند.
به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با انتقاد از سیاست‌های نادرستی که در خصوص واردات خودرو‌های کارکرده از سوی مسئولان اتخاذ می‌شود، گفت: واردات کامیون‌های کارکرده نه تنها صرفه اقتصادی ندارد بلکه هزینه‌های بسیاری را نیز از جهت تعمیر و نگه‌داری تحمیل می‌کنند.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه واردات کامیون‌های کارکرده به کشور سیاستی کامل غلط بوده که جان انسان‌ها را در جاده‌ها تهدید خواهد کرد، افزود: مسئولان به جای بها دادن به کامیون‌ها و خودرو‌های فرسوده سایر کشور‌ها برای واردات آن‌ها به داخل باید تولیدات داخلی را حمایت کرده چرا که در این صورت هزینه کمتری به کشور تحمیل می‌شود.
نماینده مردم ورزقان در مجلس، با بیان این مطلب که بسیاری از تصادفات جاده ای در اثر استفاده از خودرو‌های فرسوده در ناوگان حمل و نقل رخ می‌دهد، گفت: اگر نیاز به واردات کامیون نیز در کشور باشد باید خودروهای نو و کار نکرده وارد شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، یادآور شد: مسئولان در واردات خودروهای فرسوده و کارکرده باید به این امر توجه کنند که هزینه استهلاک و تعمیر این خودروها بیش از صرفه اقتصادی‌ است که از آن صحبت کنند.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *