وام خرید و ساخت مسکن خبرنگاران به زودی پرداخت می شود

علی نیکزاد روز شنبه در جریان سفر به شهرستان آستارا و در حاشیه بازدید از طرح مسکن مهر این شهرستان به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی مسکن ، برای ساخت مسکن مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال و برای خرید مسکن نیز مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات در اختیارات خبرنگاران سراسر کشور قرار می گیرد.

وی بیان کرد: این تسهیلات با معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به خبرنگاران متاهلی که فاقد مسکن بوده و تاکنون از دولت تسهیلات مسکن ، زمین و یا واحد مسکونی یارانه دار دریافت نکرده اند ، تعلق می گیرد.

وی اظهار داشت: رییس جمهوری اسلامی ایران ۱۸ مرداد ماه سال گذشته در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار ، وعده اعطای وام مسکن ۳۰۰ میلیون ریالی به خبرنگاران را داده بود و ما نیز پیگیر اجرایی شدن این وعده بودیم و پیشنهاد دادیم که سقف این تسهیلات به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یابد که با نظر موافق دکتر احمدی نژاد عملی شد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت چشمگیر دولت نهم و دهم در ساماندهی عرضه و تقاضای مسکن در سطح کشور از طریق طرح مسکن مهر گفت: در دولت نهم و دهم ساخت چهار میلیون و ۲۴۴ هزار واحد مسکونی آغاز شد که تعدادی از آنها افتتاح شده و تعدادی دیگر نیز تا آخر دولت دهم به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به افزایش سقف وام ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون ریال به ۱۲۵ میلیون ریال از اول سال جاری اظهار داشت: همه اقشار مردم از خدمات دولت در بخش مسکن راضی هستند.

به گزارش ایرنا ، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به شهرستان آستارا از طرح مسکن مهر معلولان ، مسکن مهر ۹۰۰ واحدی ، بیمارستان یکصد تختخوابی و نیز مراحل ساخت بندر چندمنظوره آستارا بازدید کرد.ک۳

۵۳۵/۵۰۶

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۲۷۷۲۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ