وام مسکن روستایی به ۲٫۵ میلیون تومان افزایش یافت

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

مدیرکل بنیاد مسکن البرز گفت: وام مسکن روستایی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته و در مرحله تقسیم سهمیه‌ها و ابلاغ قرار دارد.

علی رحیم زاده با اشاره به پانزدهم مهرماه که روز روستا نامگذاری شده، اظهار کرد: در این روز در هر شهرستان یک روستا به شکل نمادین افتتاح می‌شود زیرا امکان حضور در همه روستاهای استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه این برنامه با همکاری و مشارکت اداره ثبت اسناد و املاک البرز برگزار می‌شود، افزود: ۲۵ روستا در سراسر استان آماده افتتاح هستند که همزمان علاوه بر اهدا سند روستایی به مردم، “طرح هادی” نیز افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن البرز تاکید کرد: همزمان با این مراسم طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در دستور کار قرار دارد که در کنار طرح هادی و اهدای سند در روستاها برگزار می‌شود.

وی با اشاره به چگونگی عملکرد طرح هادی در روستاها گفت: طرح هادی در روستاهای واقع در دشت مانند اشتهارد و قسمت جنوبی اتوبان در بخش ساخت جوی، جدول و ایجاد آسفالت معابر انجام شده و در مناطق کوهستانی نیز عمدتا سنگ فرش اجرا شده است.

رحیم زاده ضمن اشاره به  افزایش وام مسکن روستایی خاطرنشان کرد: وام مسکن روستایی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش داشته و در مرحله تقسیم سهمیه‌ها و ابلاغ قرار دارد و هنوز نهایی نشده است.

وی تصریح کرد: با ابلاغ این مصوبه مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام با نرخ بهره ۵ درصد در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد.

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *