وام نوسازی با iبهره ۲۷ درصدی!

این مطلب در تاریخ ۵شنبه ۱۱م آبان iبه نقل از منبع ذکر شده در پرتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

رییس سازمان نوسازی شهر تهران: امسال iبه بافت‌فرسوده وام ندادند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران با اعلام خبر افزایش سه برابری iبهره بانکی وام نوسازی، از سخت تر شدن روند تشکیل پرونده بانکی متقاضیان نوسازی انتقاد نمود و گفت: با وجود آنکه این وام ارزان قیمت باید پشتوانه نوسازی بافت فرسوده باشد اما تاکنون در سال جاری هیچ یک از مالکان بافت فرسوده موفق iبه دریافت آن نشده اند.
 
علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در این باره اظهار نمود: امسال ۱۴۰ هزار امتیاز وام از سوی دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران اختصاص یافته است که تاکنون آماری از پرداخت هیچ یک از این وام‌ها iبه دست ما نرسیده است.

به گزارش انتخاب iبه نقل از ایسنا، جعفری معتقد است: این رویه سبب کاهش ۴۰ درصدی ساخت وسازها در بافت فرسوده شده است.

او ادامه داد: مشکل دیگری که این وام در سال جاری پیدا نموده این است که این وام ارزان قیمت که باید پشتوانه نوسازی بافت‌های فرسوده باشد، با افزایش سه برابری نرخ iبهره بانکی مواجه شده است.

او تصریح نمود: iبهره وام نوسازی بافت‌های فرسوده باید ۹ تا ۱۴ درصد باشد و این در حالی است که امسال این میزان iبه ۲۳ درصد رسیده و با احتساب iبها‌های مالی بازگشت وام با نرخ ۲۷ درصد انجام می‌شود، iبه این ترتیب وام ارزان قیمتی که باید پشتوانه نوسازی بافت‌های فرسوده باشد، گران شده و حتی همین وام هم توسط دولت عملیاتی نشده است.

جعفری با بیان اینکه واجدان شرایط دریافت وام نوسازی بافت فرسوده از سوی شهرداری iبه بانک‌ها معرفی می‌شوند، گفت: iبه ‌رغم پیگیری برای ارائه گزارش مستند در مورد آمار وام‌های اعطا شده، تاکنون هیچ گزارش مستندی از سوی دولت در اختیار ما قرار نگرفته است.

او افزود: بر اساس نتیجه مراجعات مردمی iبه دفاتر خدمات نوسازی شهر تهران، امسال هیچ یک از مالکان بافت‌های فرسوده موفق iبه دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی نوسازی نشده‌اند.

او تاکید نمود: این رویه iبه اعتماد مردم آسیب می‌زند و حتی سبب شده که ۴۰ درصد از مالکانی که موفق iبه دریافت پروانه شده‌اند، اقدام iبه ساخت‌وساز نکنند.


خبرگزاری انتخاب |

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ