وام ودیعه مسکن ۵ میلیون تومان می گردد

۲۲خردادماه،

مجید کیان پور با بیان اینکه براساس تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور سقف تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به ۵۰ میلیون ریال افزایش می یابد، گفت: تسهیلات نوسازی تا پایان سال ۹۱، ۱۷۱ هزار و ۴۲۲ واحد مسکونی تخصیص یافت که از این میزان بالغ بر ۷۲ هزار واحد مسکونی موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

ممتازنیوز:  مجید کیان پور با بیان اینکه براساس تصمیم نمایندگان ویژه رئیس جمهور سقف تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به ۵۰ میلیون ریال افزایش می یابد، گفت: تسهیلات نوسازی تا پایان سال ۹۱، ۱۷۱ هزار و ۴۲۲ واحد مسکونی تخصیص یافت که از این میزان بالغ بر ۷۲ هزار واحد مسکونی موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

وی در خصوص چگونگی اعطای تسهیلات به بافت های فرسوده اظهار داشت: براساس بخشنامه ای که به بانک مرکزی ارایه شده این بانک موظف است که ۲۰۰ هزار فقره تسهیلات به واحدها در بافت های فرسوده اعطا کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تسهیلات تازه برای احیای بافت فرسوده شهری و از سوی بانک های عامل ملی، ملت، تجارت، رفاه، صادرات و سپه پرداخت می گردد ضمن آنکه نرخ سود دوران مشارکت این تسهیلات ۲۰ درصد و نرخ سود دوران اقساطی آن ۱۵ درصد تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با اشاره به اینکه تسهیلات هر واحد ۳۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است، گفت: این تسهیلات به واحدهایی با حداقل ۸۰ مترمربع زیربنای ناخالص تعلق می گیرد.

خبرگزاری مهر


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *