وانگ یی: چین می‌خواهد شاهد یک آتش‌بس فوری در اوکراین باشد/ تحریم‌ها راه حل نیست

وزیر امور خارجه چین امروز (پنج‌شنبه) ضمن اعلام اینکه پکن می‌خواهد شاهد یک آتش‌بس فوری در اوکراین باشد، گفت، جامعه بین الملل نیز همین را می‌خواهد.

وانگ یی: چین می‌خواهد شاهد یک آتش‌بس فوری در اوکراین باشد/ تحریم‌ها راه حل نیست

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی‌اش گفت: ما می‌خواهیم هر چه سریع‌تر شاهد آتش‌بسی در اوکراین باشیم. این آرزوی کل جامعه بین‌الملل است.

وی افزود: علی‌رغم این حقیقت که همچنان اختلافات فاحشی میان روسیه و اوکراین وجود دارد؛ اما هر بار که مذاکره می‌کنند، این اختلافات تا حدی کم می‌شوند و امید صلح تا حدودی افزایش می‌یابد.

وانگ یی تصریح کرد: چین امیدوار است جامعه بین‌الملل به حمایت از مذاکرات میان روسیه و اوکراین ادامه دهد و شرایط لازم را برای این امر ایجاد کند.

وی افزود: تحریم‌های اعمال شده به خاطر بحران اوکراین به بحران منابع انرژی و مواد غذایی دامن خواهد زد و ما خواستار جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها هستیم.

وانگ یی در گفت‌وگویی ویدیویی با همتای ایتالیایی خود نیز درباره اوضاع در اطراف اوکراین صحبت کرد.

در این گفت‌وگو یی افزود، حقایق ثابت کرده است که تحریم‌ها به حل مشکلات کمک نمی‌کند، بلکه فقط مشکلات جدیدی ایجاد می‌کند.

وزیر خارجه چین خاطرنشان کرد که تشدید مداوم تحریم‌ها می‌تواند ضربه‌ای جدی به حوزه‌هایی مانند مالی، انرژی، غذا، حمل‌ونقل و زنجیره‌های تامین در سراسر جهان باشد.

این سیاستمدار چینی گفت: تحریم‌ها به بهبود اقتصاد جهانی پس از همه‌گیری و همچنین زندگی مردم در سراسر جهان آسیب می‌زند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ