واکسینه شدن نوجوانان در جامعه ممکن می گردد

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ شنبه ۱۳م آبان ،

مهارت جرات ورزی فرد را قادر می سازد تا افکار،‌احساسات و ارزش های خود را درباه یک موقعیت به طور آزادانه و مستقیم و با احترام به احساسات اشخاص دیگر بیان می نماید.

به گزارش تفسیری خبرنگار اجتماعیممتازنیوز،‌ احمد شهیدفر گفت: اشخاصی که آموزش این نوع سبک رفتاری موفق باشند به حقوق خود و دیگران احترام می گذارند، افکار، عقاید و احساسات خود را به رسمیت می شناسند و آن را ابراز می نمایند.
این روانشناس ادامه داد: هدف این شیوه ارتباط، رعایت اعتدال برای همهی اشخاص رابطه است.
ترویج احترام متقابل و جلوگیری از بهره کشی و سوء استفاده از اهداف دیگر این نوع ارتباطات است.
وی با اشاره به تاثیر موقعیت در نوع رفتار گفت: در بعضی موقعیت ها، عدم آمادگی اشخاص در اعمال رفتار جرات مندانه می تواند مشکلاتی در روابط بین فردی ایجاد می نماید.
شهیدفر ادامه داد: عواملی مانند موقعیت مکان، وقت و ماهیت رابطه بر مثبت یا منفی بودن شیوه جرات مندانه تاثیر می گذارند.
این روانشناس به نقش پررنگ رفتار جرات مند برای نوجوانان تاکید نمود و افزود: فراگیری این شیوه ارتباطی برای همه کسانی که خواستار کنترل بیشتر بر زندگی خودشان می باشند بسیار کارا خواهد بود.
احمد شهیدفر در پایان خاطر نشان نمود: اشخاص جرات مند از عزت نفس بالاتری برخوردار می باشند و آسیب پذیری کم تری در مقابل مشکلات روانی، اجتماعی و فشارهای دوستان دارند.
جرات مندی به معنی پافشاری به حقوق خود و بیان مستقیم،‌ صریح و صادقانه احساسات و افکار خود با احترام به حقوق دیگران است./ل


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ