واکنش آمریکا نسبت به حمله روسیه علیه داعش

پورتال خبری ممتاز نیوز:انتشار خبر اولین حمله جنگنده های روسیه به مواضع داعش در سوریه با بازتاب گسترده ای در جهان مواجه شده است.

پس از تایید رسمی حمله روسیه به مواضع داعش در سوریه، وزارت دفاع آمریکا از این اقدام مسکو گلایه کرده و گفت ایکاش پیش از آغاز حمله ما در جریان قرار می گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز رابرت ورک معاون وزیر دفاع آمریکا عدم درخواست روسیه برای مذاکرات نظامی با آمریکا را قبل از آغاز حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه ، هشدار دهنده توصیف کرد.

این مقام عالی پنتاگون در یک کمیسیون کنگره با اشاره به این که روسیه قبل از حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه، از آمریکا درخواست مذاکرات نظامی در این خصوص نکرده است ، این اقدام مسکو را هشدار دهنده توصیف کرد .

وی در ادامه افزود « روسای جمهور آمریکا و روسیه توافق کردند برای جلوگیری از رویارویی دو ارتش ، مقامات نظامی دو کشور با یکدیگر گفتگو کنند.

رابرت ورک وی اقدام روسیه را اقدامی تهاجمی خواند.

در همین حال جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل بار دیگر استراتژی روسیه مبنی بر حمایت از بشار اسد رییس جمهور سوریه برای شکست دادن داعش را به چالش کشید.

جان کری در اظهارات خود در نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه گفت: من از این مسئله استقبال می کنم که روسیه که ریاست دوره ای شورای امنیت را به عهده دارد، تصمیم گرفته است که درباره این مسئله تمرکز شود. من از فرصت گفتگو درباره چالش فوری مبارزه با تروریسم در خاورمیانه و شمال آفریقا و دیگر مناطق استقبال می کنم. این موضوعی است که شورای امنیت بارها بررسی کرده است. پس از حملات یازده سپتامبر و حتی پیش از آن ما بارها و بارها برای محکوم کردن تروریسم گردهم آمده ایم تا اینکه همچنین اقدامی هماهنگ در جهت مبارزه با گروههای تروریستی و افراطی صورت دهیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *