واکنش احمد توکلی به نامه ارزی سیف

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

هم‌زمان با انتشار یافتن نامه سیف به لاریجانی و اعلام وی مبنی بر عدم پرداخت ارز قرارداد ۶۵۰ میلیون یورویی، توکلی گفت: بانک مرکزی به‌خاطر اعتراض ما به این قرارداد ارز را پرداخت نکرده ولی اصل امضای تفاهم‌نامه با یک فرد خاص غیرقانونی بوده است.

خبراقتصادی:احمد توکلی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم در واکنش به نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس مجلس شورای اسلامی و اعلام اینکه تا کنون بانک مرکزی ارزی از قرارداد ۶۵۰ میلیون یورویی را پرداخت نکرده است، اظهار داشت: اصل امضای تفاهم نامه با یک فرد خاص غیرقانونی بوده است.

وی افزود: اینکه بانک مرکزی اعلام کرده تا کنون ارزی بابت این قرارداد را پرداخت نکرده ایم به سبب اعتراض ما بوده است درحالی که ما به اصل کار اعتراض نداشتیم بلکه به انحصاری بودن این قرارداد معترض بودیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین گفت: چقدر خوب بود بانک مرکزی این کار را علاوه بر این تاجر با تاجرهای دیگر هم انجام می داد.

نماینده مردم تهران در مجلس البته تأکید کرد که بانک مرکزی الآن باید پاسخگو باشد که چرا به خلاف قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ امتیاز انحصاری را برای یک فرد قائل شده است.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ