واکنش ایران به اتهام زنی نخست وزیر انگلیس

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در مورد اتهامات نخست وزیر انگلیس مبنی بر دخالت ایران در حادثه انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان اظهار داشت: ایران اظهارات بی اساس منتسب به نخست وزیر انگلیس در دیدار با همتای بلغاری خود را مردود می داند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اتهامات نخست وزیر انگلیس مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در حادثه انفجار اتوبوس گردشگران اسرائیلی در بلغارستان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اظهارات بی اساس منتسب به نخست وزیر انگلیس در دیدار با همتای بلغاری خود را مردود می داند. اینگونه اظهارات غیر واقعی، هدفی جز تخریب روابط دوستانه با شرکای خارجی جمهوری اسلامی ایران را دنبال نمی کند و بطور قطع راه به جایی نخواهد برد.

وی افزود این اظهارات، آشکارا نمایانگر آن است که رفتار سیاست خارجی انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران همچنان خصمانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره مخالفت خود را با ارتکاب هر گونه اقدام تروریستی ابراز داشته ، با محکوم کردن اقدام تروریستی در فرودگاه بورگاس بلغارستان، رژیم صهیونیستی و دولت انگلیس را از بزرگترین حامیان تروریسم دولتی دانست.

گفتنی است که نخست وزیر بلغارستان پس از دیدار اخیر خود با نخست وزیر انگلیس طی مصاحبه ای مطبوعاتی به نقل از دیوید کامرون گفت که اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد ایران و حزب الله در پس حـادثه انفجار ۱۸ جولای اتوبوس گردشگران اسرائیلی در فرودگاه بورگاس می باشند. در عین حال نخست وزیر بلغارستان تصریح نموده که سازمان های اطلاعاتی بلغارستان اطلاعات مشخصی در این رابطه ندارند.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۹۲ نفر   |   تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۶ مرداد
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , نخست وزیر انگلیس, واکنش ایران


مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ