واکنش ایران به تعطیلی سفارت کانادا در تهران

تعطیلی سفارت کانادا در تهران از سوی این دولت در ادامه سیاستهای ضد ایرانی دولت کانادا و واکنش شتاب زده نسبت به شکست آشکار آن دولت در قبال برگزاری موفق اجلاس سران غیر متعهدها در تهران ارزیابی می شود .

خبرگزاری مهر: سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام کانادا در تعطیلی سفارتش در ایران گفت: تعطیلی سفارت کانادا در تهران از سوی این دولت در ادامه سیاستهای ضد ایرانی دولت کانادا و واکنش شتاب زده نسبت به شکست آشکار آن دولت در قبال برگزاری موفق اجلاس سران غیر متعهدها در تهران ارزیابی می شود .

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات وزیر  امور خارجه کانادا اعلام کرد : دولت فعلی کانادا به رهبری آقای استفان هارپر با سیاستهای افراطی در حوزه سیاست خارجی شناخته می شود .

 اقدامات متعدد و خصمانه این دولت علیه ملت ایران و جامعه ایرانی مقیم کانادا مانند بستن بخش روادید سفارت کانادا در تهران ، مسدود نمودن حسابهای ایرانیان مقیم این کشور و منع انتقال پول برای دانشجویان ایرانی در کانادا از جمله این سیاستها بوده است .

وی افزود: رفتارهای خصمانه دولت نژاد پرست فعلی درکانادا در حقیقت دنباله روی از سیاستهای دیکته شده صهیونیستی و انگلیسی است .

دولت کانادا در این راستا تلاش گسترده ای برای عدم برگزاری اجلاس سران جنبش غیر متعهدها در تهران انجام داد که با بی اعتنایی کشورها و شخصیتهای بین المللی با شکست روبرو شد.

مهمانپرست ادامه داد: تعطیلی سفارت کانادا در تهران از سوی این دولت در ادامه سیاستهای ضد ایرانی هارپر و واکنش شتاب زده نسبت به شکست آشکار آن دولت در قبال برگزاری موفق اجلاس سران غیر متعهدها در تهران ارزیابی می شود .   


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ