واکنش ایران به تصمیم مجلس آذربایجان در لغو تفاهم نامه تسهیل تردد اتباع دو کشور

۲۲م آذر ،

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان با اشاره به اقدام مجلس آذربایجان در لغو یادداشت تفاهم موجود بین ایران و آذربایجان دربارهٔ ایجاد تسهیلات در تردد مرزنشینان دو کشور گفت:جمهوری اسلامی ایران همواره از تردد اتباع ایران و جمهوری آذربایجان حمایت کرده و تسهیلات لازم را برائ تحقق این امر فراهم کرده است.
محسن پاک ایین افزود : برائ مثال جمهوری اسلامی ایران برائ تقویت همکاری و ارتباطات مردمی با جمهوری آذربایجان از فوریه ۲۰۱۰ به صورت یکطرفه روادید را برائ اتباع جمهوری آذربایجان لغو کرده و این تصمیم کماکان به قوت خود باقی است.

وی گفت: به اعتقاد ما،ایران خانه دوم مردم شریف جمهوری آذربایجان است و آنان می توانند از این پس نیز برائ سیاحت،زیارت و دیگر امور به ایران سفر نمایند.

وی با تصریح بر اینکه تصمیم مجلس ملی جمهوری آذربایجان در مورد عدم تمدید یادداشت تفاهم موجود بین این کشور و ایران ، سبب کاهش تسهیلات برائ تردد اتباع آذری نخواهد شد گفت البته تصمیم نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان سبب طولانی شدن روند تعاملات تجاری بخصوص برائ مرزنشین ها خواهد شد.

وی با اشاره به نقل از شده هدف این اقدام مجلس آذربایجان جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به این کشور است گفت: این نظر درست بنظر نمی رسد چراکه مبارزه با مواد مخدر راهکارهای مخصوص به خود را دارد و برائ این امر نیازی به اخلال در تردد مردمی نیست.

/۲۷۲۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ