واکنش جان کری به خروج ایران از مذاکرات

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

وزیر خارجه آمریکا در واکنش به اقدام قاطع کشورمان در قطع مذاکرات وین به سبب تحریمهای تازه از سوی واشنگتن، به اظهار نظر پرداخت.

 به نقل از العربیه، جان کری در واکنش به توقف مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ در وین پیش بینی کرد مذاکرات ۱+۵ با ایران طی روزهای آینده ادامه یابد.

وی با نادیده گرفتن سبب اصلی توقف این مذاکرات از سوی ایران که اعمال تحریمهای تازه از سوی آمریکاست، اظهار داشت مذاکرات با ایران به مرحله ای رسیده است که این کشور ضرورت رایزنی و توقف آن برای مدتی را احساس کرده است.
از سوی دیگر، سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد از تصمیم تازه کاخ سفید در اضافه کردن چند موسسه و نهاد ایرانی به فهرست تحریمهای آمریکا آن را غیر قابل قبول دانست.
ریابکوف اظهار داشت تصمیم واشنگتن در اضافه کردن تعدادی از موسسات ایرانی به فهرست تحریمهایش، غیر قابل قبول است.
وی همچنین تصریح کرد مسکو به واشنگتن گفته است دخالت در امور اوکراین پیامدهای جدی به همراه دارد.
کاخ سفید روز قبل(پنجشنبه)اقدام به اضافه کردن نام ۱۴ شرکت و چند شخص حقیقی خارجی و ایرانی به فهرست سیاه تحریم های ایران به سبب همکاری با تهران برای دور زدن تحریم های اقتصادی کرد.
در حالی که کارشناسان ایران و ۱+۵ بیش از ۴ روز مذاکرات کارشناسی را در وین پشت سر می گذاشتند، آمریکا با اعمال تحریم های تازه سبب ترک میز مذاکره از سوی ایران شد و همزمان این اقدام واشنگتن اخطار مجدد مقامات ایران به اقدامات به آمریکا را برانگیخت.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *