واکنش سخنگوی ستاد قالیباف به تخریب‌های انتخاباتی

ایران > انتخابات– ممتازنیوز:
سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف گفت: تخریب هر یک از کاندیداهای تائید صلاحیت شده، ایستادن در برابر فرامین رهبری و قانون است و اینکه عده‌ای با شبکه‌های بیگانه برای تخریب قالیباف به وحدت رسیده‌اند نکته‌ای قابل تامل است.

مهر نوشت: پرویز اسماعیلی سخنگوی ستاد انتخاباتی محمد باقر قالیباف افزود: تخریب سلاح کسانی است که منطق رقابت را قبول ندارند و تلاش می‌کنند ناتوانی خود را با نگاه سلبی به دیگران و تخریب رقبای توانمند پنهان نموده و ذهن مردم را از انتخاب فرد شایسته منحرف کنند. حال آنکه تحولات سال‌های اخیر به افزایش شناخت و آگاهی مردم منجر و ثابت شد که تخریب دیگر جواب نمی‌دهد.

وی با انتقاد از رویکرد تخریبی مدعیان حمایت از بعضی کاندیداها گفت: رهبر انقلاب بارها به لزوم تبعیت از قانون و نظر شورای نگهبان تاکید کردند. در حالیکه حتی بزرگانی چون آیت الله هاشمی به نظر این شورا در احراز صلاحیت‌ها تمکین کردند، تخریب و هتک حیثیت کاندیداها زیر سوال بردن شورای نگهبان و ایستادن در برابر قانون است.

وی ادامه داد: دشمنان، قالیباف را تخریب می‌کنند چون از اندیشه ناب جهادی و زنده ماندن فرهنگ شهادت در کشور هراس دارند و از ساخته شدن ایران و از ایران سربلند وحشت می‌کنند. کسانی که به گواه تاریخ دنبال تاراج سرمایه‌های ملی ایرانیان و تصویر کردن ملتی ذلیل و ناتوان از ما بوده‌اند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف گفت: متاسفانه در داخل کشور نیز بازماندگان همان تفکری که با ترویج فضای افشاگری و پرده دری ۸ سال بحران آفرینی کردند، رویه تخریب را ادامه می‌دهند.

اسماعیلی ادامه داد: مردم هوشیار می باشند و باور دارند آنها که تخریب و افشاگری آغاز کردند، خودشان به بزرگترین فسادها آلوده شدند. تخریب کنندگان قالیباف از این نگرانند که مردم با حضور و انتخابی آگاهانه در انتخابات پیش رو بساط کسانی را که با ریا و تحجر ظرفیت‌های بزرگی را از نظام و ملت ایران گرفتند، جمع کنند.

وی گفت: سابقه این اشخاص نشان می‌دهد که همواره از رهبری، قانون، اخلاق و مردم عبور کرده‌اند و خوش نشینی در انقلاب را به هزینه دادن و تلاش در میدان‌های سخت ترجیح می‌دهند. اشخاصی که رهنمودهای رهبری را همواره تفسیر به رای می‌کنند.

سخنگوی ستاد قالیباف با اشاره به اینکه «تخریب دیگران شیوه دینداران نیست»، گفت: تاکید دکتر قالیباف به ستاد و همه فعالان و هواداران ایشان رعایت حداکثری قانون و اخلاق و تلاش برای حفظ آرامش مردم و انتخاب شایسته تر آنها در فضای رقابتی سالم است.

اسماعیلی افزود: رعایت احترام نسبت به سایر کاندیداها و رویکرد ایجابی محور فعالیت ما است و امیدواریم کاندیداهای محترم و ستادهایشان در برابر استفاده هوادارانشان از تخریب سکوت نکنند.

وی با تاکید بر تفاوت مرزهای نقد و تخریب گفت: ماده ۷۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری تصریح دارد که درج مطلب علیه نامزدهای انتخاباتی توسط کلیه رسانه‌های دیداری، شنیداری، مکتوب، الکترونیک و سایر شبکه‌های مجازی جرم است.

سخنگوی ستاد قالیباف گفت: دستگاه‌های قضایی و امنیتی هوشیار می باشند و مطمئن هستیم با ورود سریعتر به تخریب‌های رسانه‌ای، سلامت و شادابی فضای انتخابات را تضمین می‌نمایند.


RSS
ماخذ:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ